Carnivàle

Dnes se vrátíme do roku 2003, kdy vznikl seriál o souboji dobra a zla. Ale nenechte se zmýlit, tohle opravdu není pohádka pro děti ani romantika, nýbrž temný mysteriózní příběh o jednom cirkusu. 

Roku 1934, uprostřed hospodářské krize, extrémního sucha a epidemií, kodrcá nehostinnou krajinou Velkých planin skupina vozů. Sem tam se zastaví, aby jeho osazenstvo rozbilo tábor, připravilo stany a propriety na představení. Samozřejmě v uctivé vzdálenosti od měst nemohou přece slušné a spořádané občany obtěžovat tak povrchní a zvrácenou zábavou, jakou je nějaký cirkus s lascivními tanečnicemi, vousatou ženou, vykladačkou karet, telepatem nebo siamskými dvojčaty. I přes ekonomickou a společenskou krizi (nebo možná právě díky ní) se stále najdou platící zákazníci a tak mohou vyvrhelové společnosti dál živořit. 

Mezitím na jedné staré farmě pozoruje mladý muž jménem Ben Hawkins, jak jeho matka umírá. Nenechá si od něj pomoci a nazývá ho „špínou“ a „démonem“. Důvodem není jeho působení v gangu a obvinění z vraždy. Dokáže vyléčit jakékoliv zranění a dokonce oživit mrtvé, ovšem má to svou cenu. Když dá někomu zpět život nebo ho vyléčí, zemře někdo jiný. Kdo, to on neurčuje. V době, kdy se jeho cesta střetne s putujícím panoptikem, kope mladý muž hrob, zatímco jeho farmu demoluje buldozer. Naštěstí najde domov právě v Carnivàle, kde se začnou naplno projevovat jeho schopnosti a také pronásledovat noční můry o jeho otci, ve kterých se prolíná minulost a budoucnost. 

Ve městě Mintern se odehrává druhá dějová linka v čele s bratrem Justinem Crowem majícím apokalyptické vize. I jeho dlouho potlačované schopnosti se začínají drát na povrch, a tak začíná souboj avatarů Světla a Temnoty, vyskytující se v každé generaci. 

V tomto neprávem opomíjeném seriálu si zahráli Nick Stahl v roli Bena (Sin City, V ložnici), Michael J. Anderson (Twin Peaks) jako trpaslík Samson nebo Clancy Brown (Thor: Ragnarok) v roli bratra Justina. Carnivàle byl zrušen po druhé sérii, zakončené cliffhangerem. I přes tuto skutečnost rozhodně stojí za zhlédnutí, ale pozor, není to žádná oddychovka.

Source :

CSFD, IMDb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X