The Handmaid’s Tale(1 minuta čtení)

Kupodivu stále existují lidé, kteří o tomto skvělém seriálu nikdy neslyšeli. Všichni se jistě shodneme na tom, že fanatismus je zlo a je jedno, zda se týká náboženství, politiky nebo čehokoliv jiného. To pravé peklo ale začne, když se fanatici dostanou k moci a nastolí nový režim, jako se to stalo v Příběhu služebnice.

Seriál se odehrává v USA v alternativní realitě našeho světa, kde lidstvo trápí neplodnost a nerodí se děti. Po převratu se z plodných žen stávají služebnice, sloužící vůdcům režimu (Velitelům) jako rodičky dětí. Nemají žádná práva, cenu mají jen v případě otěhotnění, jinak putují do vyhnanství, ze kterého se nevrací. Mimo jiné mají všechny ženy zakázáno číst (i Bibli) a psát pod trestem useknutí prstů. Sex je provozován jen za účelem plození dětí. Každý prohřešek proti puritánskému režimu se trestá – useknutím ruky, utopením, oběšením…

Diváci vše sledují očima služebnice Offred, přicházející do nové rodiny, k vysoce postavenému Veliteli Waterfordovi. Může vůbec někomu věřit?

Seriál byl natočen podle knižní předlohy od spisovatelky Margaret Atwood a hlavní postavu Offred zde hraje Elisabeth Moss. Ve vedlejších, ale neméně důležitých a zajímavých rolích jsou například Alexis Bledel (Gilmorova děvčata, Sin City), Yvonne Strzechowski (Chuck, Miranda z Mass Effectu) nebo Joseph Fiennes (Nepřítel před branami). Série o deseti epizodách začala již 5. června.

Source :

IMDB, CSFD

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.