Domů » Články » Herní novinky » Nový Deus Ex nezaujal. Série si dá pauzu kvůli slabým prodejům

Nový Deus Ex nezaujal. Série si dá pauzu kvůli slabým prodejům

Ani futuristická Praha nezaručila úspěch

Budoucnost není vždy úplně růžová. V Deus Ex: Mankind Divided to platilo dvojnásobně. Příběh zobrazoval neveselé časy augmentovaných lidí z blízké budoucnosti a nebýt špatné technické stránky, možná bychom si ho užili víc. Není to ale jediné neštěstí, které stealthovou akci potkalo.

Deus Ex: Mankind Divided navzdory silné značce a poměrně vysokým hodnocením nepřilákalo dostatek hráčů. Výsledná čísla byla dokonce tak špatná, že vydavatel Square Enix uložil značku dočasně k ledu. Pokud vás zajímá, jak novodobá trilogie skončí, budete si muset ještě několik let počkat.

Odložení Adama Jensena ale neznamená, že studio Eidos Montréal automaticky přijde o práci. Kanadští vývojáři totiž spolupracují s Crystal Dynamics a Marvelem na The Avengers Project. Avšak další info o něm dostaneme nejdříve příští rok.

Britský web Eurogamer navíc spekuluje, že v Montréalu kutí ještě jeden projekt pro Marvel. V něm se hlavní role ujmou Guardians of the Galaxy, kteří letos dostanou vlastní adventuru. Vývojáři se rozhodně nudit nebudou.

Pro Deus Ex jde o mrzutý osud, obzvlášť po kladných recenzích – sami jsme hru zařadili mezi nejlepší RPG loňského roku. Snad si ale na našeho oblíbeného drsňáka v kabátu nebudeme čekat moc dlouho.

Čtěte také: The Avengers Project je novou hrou od tvůrců Tomb Raidera a Deus Ex

Source :

vg247.com