Domů » Články » Herní novinky » Akce bez pauzy. V Serious Sam 4: Planet Badass kosíme armádu emzáků z motorky i kombajnu

Akce bez pauzy. V Serious Sam 4: Planet Badass kosíme armádu emzáků z motorky i kombajnu

AAAAAaaaaaAAAAAaaaaaAAAAA!!!

Už je to tu zas. Emzáci napadli Zemi, Avengeři jsou zrovna na dovolené a Duke Nukem zase špásuje se ženskými. Kdo nám tady zůstal? Věčný drsňák Serious Sam! Mimozemšťané si při téhle invazi ale dávají hodně záležet, a proto na planetu vyslali desetitisícové armády, ať už ji konečně zaberou jednou a provždy. Jak jsme si vyzkoušeli na Gamescomu, tentokrát ovšem Sam nebude sám, ale pomůže mu neskromná parta starých i nových parťáků.

Podtitulek Planet Badass už lehce napovídá, že autoři nebudou šetřit na rozloze. Proto se ocitáme v prosluněné Francii – zatím největší mapě v celé sérii Serious Sam. Společnost nám na začátku dema dělá legendární Desert Eagle, ale již o pár momentů později přicházíme k malému domku a rychle pistolku měníme za podstatně smrtelnější automatickou útočnou pušku, kterou pak nevybíravě testujeme na blížících se Gnaarech (jednookých emzácích s obrovskou tlamou).

Kromě starých známých, jako jsou bezhlaví kamikadze běžci, naklonovaní vojáci z SS3, khnumové či werebullové, se ve hře dočkáme i nových nepřátel. Takové sprintující potvory jménem Processed rády chodí v partě, otravně po vás skáčou a zdrhnout jim je prostě nemožné. My na nic nečekali, tasili zbraň a jednoduše okolní prostor trochu pročistili.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Q33N833aPX4″ /]

Po rychlém úklidu jsme si všimli zcela neobvyklé věci – na cestě ležel chopper, a dokonce s klíčky v zapalovaní. Je jasné, že opodál ležící bezhlavý nešťastník již motorku potřeboval, protože každý zodpovědný motorkář ví, že bez přilby se na motorku prostě neleze (s výjimkou Sama). V Serious Sam 4 budete moct zasednout za volanty či řídítka vícero vozidel a klidně i střílet za jízdy. Mapy jsou dle slov vývojářů prostě obrovské a jít pěšky by po nějaké době omrzelo každého.

Krom toho nepřijdete o klasické lineární mise ve stylu předešlých Serious Sam her plné vedlejších misii, easter eggů a podobných odměn pro zvídavé pařany. Příkladem budiž nedaleká vesnice, která potřebovala taktéž trochu uklidit. Odemkli jsme si díky tomu brokovnici a vzápětí v naši vysílačce slyšíme ženský hlas prosící o pomoc, která přijde záhy (po několika rychlých výstřelech). NPC parťáci jsou v rámci série novinkou a s ozbrojenou pomocí šla práce jedna radost. Odměnou za další úklid nám byla odstřelovací puška, kterou jsme hned otestovali na nové hordě nepřátel.

Nasedáme do blízkého kombajnu, z autorádia na nás začne řvát country muzika přesycená bendžem. Proti nám se najednou řítí horda enemáků – signál, že právě nadešel čas farmaření. Sklizeň ale v takovéto teplé dni není nejjednodušší prací, proto si při nedalekém kopečku dáme menší pauzu.

Každý ale ví, že slovo pauza a Serious Sam ani zdaleka nejdou dohromady. Náhle z dálky slyšíme ikonické „AAAAAaaaaaAAAAAaaaaaAAAAA!!!“. Zakoukáme se na vzdálený horizont a namísto překrásné modré oblohy vidíme jen hordy a hordy nepřátel. Není jich desítky ani stovky, ale přímo tisíce až desetitisíce. A naneštěstí právě v tomhle epickém momentu naše demo končilo.

Jak jste nejspíše vytušili, největší změnou musel projít samotný engine hry. Gigantické mapy (velké až do 128 km čtverečních) dají vývojářům pořádně zabrat, a proto bylo potřebné vytvořit novou sadu nástrojů na editaci terénů a práci s levely. Naštěstí ale Serious Sam 4 není open-world, budete procházet z jednoho levelu do dalšího jako vždy. Aby ty mapy nebyly moc prázdné, Legion systém spolu s obrovským množstvím optimalizací se stará o vykreslení obrovských armád nepřátel najednou.

Serious Sam 4: Planet Badass je stále hluboko ve vývoji, tudíž vývojáři z chorvatského studia Croteam prozatím nestanovili datum vydání. S jistotou ale můžeme říct, že hra zamíří na PC, PS4 a XONE.

Čtěte také: Scum je drsný survival i reality show zároveň. Vaše vlastnosti ovlivní věk i obezita postavy

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X