Domů » Články » Zajímavosti » Šestnáctiletý chlapec spáchal sebevraždu poté, co mu matka zakázala hrát PUBG

Šestnáctiletý chlapec spáchal sebevraždu poté, co mu matka zakázala hrát PUBG

Nedávno světem prolétla zpráva, že Světová zdravotnická organizace (WHO) uznala závislost na počítačových hrách jako nemoc a tím upozornila na problém. Olej do ohně teď přilil případ indického hráče.

Chlapcova sebevražda vyvolala diskuzi, zda by neměla být populární online hra zakázána. Minimálně si to myslí otec dotyčného mladíka. Podle indických novin se Kallakuri Sambashiva oběsil na stropním větráku v koupelně poté, co byl matkou napomenut, že tráví čas u PUBG místo toho, aby se učil na zkoušky z angličtiny.
K vyhrocení situace možná pomohla i indická kulturní norma, kdy rodiče požadují od dětí maximální koncentraci na studium a honbu za profesními úspěchy. Tím samozřejmě myslíme ty rodiče, kteří mají dostatek financí. Odvedení pozornosti však může být i smrtelné. V březnu byli dva muži tak zaujati hrou na mobilu, že si nevšimli přijíždějícího vlaku, který je vzápětí smetl.

Některá indická města již hru zakázala, jejich představitelé argumentovali tím, že dělá hráče agresivnějšími a odvádí pozornost studentů od učení. Od zákazu byly zadrženy asi dvě desítky mladých lidí, kteří ho porušili.

X