Domů » Články » Herní novinky » SOUHRN: Odstartujte s Larou mayskou apokalypsu. Shadow of the Tomb Raider dorazí v září

SOUHRN: Odstartujte s Larou mayskou apokalypsu. Shadow of the Tomb Raider dorazí v září

Září bude ve znamení Lary Croft

Co první díl rebootované série Tomb Raider začal, to pokračování v podobě Shadow of the Tomb Raider dokončí. Právě letos se totiž dozvíme, jak se z Lary Croft definitivně stane ta neohrožená vykradačka hrobek, jakou známe z původní série. Co všechno můžeme očekávat od zářijové akce. 

Zvěsti o titulu jako takovém a jeho vývojářích vyvřely na povrch již před delší dobou díky oné fotce z metra. Hra byla oficiálně odhalena již v březnu, hlavní nálož informací včetně data vydání však přišla až minulý týden.

Za zrodem samotné rebootované série Tomb Raider a vývojem prvních dvou jejích dílů stálo studio Crystal Dynamics. Kvůli změnám priorit vydavatele Square Enix ale dostali na starost jeden z připravovaných licencovaných Avengers titulů. Vývojem další Lary proto byli pověřeni autoři obou novodobých Deus Ex – kanadští Eidos Montréal.

Shadow of the Tomb Raider se bude odehrávat v Jižní Americe, a to hlavně v džungli v Peru. Na začátku se však podíváme i do Mexika ve svátek Dia de Muertos. V příběhu bude opět hrát roli šílená náboženská organizace Trinity, jelikož ale její hlavní žoldák Konstantin leží někde na Sibiři, jako hlavní záporná postava bude muset posloužit někdo jiný.

Tím antagonistou bude dr. Dominguez, jeden z dalších hlavounů Trinity. Toho velmi potěší, když Lara omylem odstartuje bájnou mayskou apokalypsu tím, že z pyramidy ukradne posvátnou rituální dýku. Typické.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=vpz-TrUPXSA&feature=youtu.be” /]


Příběh Shadow of the Tomb Raider má být zatím nejtemnější v sérii. Lara bude hodně zápasit s následky toho, co dělá a kam směřuje jakožto osoba. Atmosféru slušně zachycuje CGI trailer, který mi ale obzvlášť jednou scénou připomíná jistou ukázku z AC: Origins.

Několik redakcí již mělo možnost si zahrát úvodní část hry a reakce jsou zatím pozitivní. Nemáme prý čekat přílišnou inovaci oproti předchozím dvěma dílům, jen jsou mechaniky prý vybroušenější. Rozšíření se dočkal systém plížení, který nabídne i možnost maskovat se bahnem.

Datum vydání nového dobrodružství Lary Croft je stanoveno na 14. září tohoto roku na PC, XONE a PS4. Shadow of the Tomb Raider vychází také ve standardní a speciální Croft edici, která navíc nabídne Season Pass.

Ten obsáhne sedm hrobek, zbraní, outfitů a dovedností a nějaké vedlejší příběhové mise navíc, které vyjdou s měsíční prodlevou. Dále se můžete těšit na tři dodatečné zbraně, outfity a originální herní soundtrack. V případě předobjednání této edice navíc 48hodinový předběžný přístup do hry.

Čtěte také: CD Projekt RED má na E3 předvést své nové RPG. Bude to Cyberpunk 2077?

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=X3MNsboTjk8″ /]

X
X