fbpx

Middle-earth: Shadow of War

PC PS4 Xbox One
Sledovat
9

Nářez

Do Mordoru míří velké změny. Shadow of War se definitivně loučí s mikrotransakcemi

Jak pořádně vylepšit hru jedním updatem

Middle-earth: Shadow of War byl velmi ambiciózním pokračováním překvapivého hitu. Od titulu perfektní hry jej dělil nepříjemně dlouhý konec, který hráče zbytečně tlačil do systému mikrotransakcí. Brzy ale tento nešvar vývojáři ze studia Monolith napraví, byť s notným zpožděním.

Na svém fóru totiž oznámili, že mikrotransakce z Mordoru odstraní jednou provždy. Zmizí tak celý obchod a s ním i možnost utrácet reálné peníze. Změna přijde v podobě updatu 17. července, do té doby budou mikrotransakce fungovat jako doposud.

Odstranění kontroverzních prvků ale nepřichází kvůli hněvu hráčů. Vývojáři lootboxy odstraňují, protože věří, že kazí nejdůležitější část hry – nemesis systém. Místo mlácení a rekrutování kapitánů šlo jen o zaplacení několika dolarů, ačkoliv server Kotaku dodává, že část bedniček zůstane zřejmě ve hře (byť v neotravné a přijatelné podobě). Nejde ale o jedinou novinku.

Problémový konec hry se také dočká velkých změn. Už by nemělo jít o čistý grind a Monolith slibuje rozšíření příběhu, aby nebyly poslední hodiny tak suché. Naštěstí i nekonečné dobývání zůstane zachováno ve vlastním herním módu.

Autoři hry také dodávají, že pokud mají hráči na svých účtech in-game měnu, měli by ji rozumně utratit do 17. července. Jakýkoliv pozůstatek po tomto datu se automaticky smění za náhodné předměty, přičemž 8. května nadobro zmizí možnost nakupovat herní zlato za reálné peníze.

Čtěte také: VIDEO – The Tavern of Magic nabídne souboje mágů i čištění dungeonů ve VR

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.