Domů » Články » Zajímavý projekt: Shadows of Kepler

Zajímavý projekt: Shadows of Kepler

Před dvěma lety začal pracovat tým nezávislých vývojářů jménem InfiniteHole na ambiciózním projektu, a sice first person sci-fi survival hře s RPG prvky. Nyní rozjeli kampaň na Kickstarteru a nabídli hráčům demo.

Poté, co se na Zemi odehrála katastrofa obřích rozměrů, se na vesmírné lodi probouzí seržant Cooper. Zpočátku vše vypadá v pořádku, vše se ale změní s příletem lodi na planetu Kepler. Bezpečno není ani uvnitř lodi, ani venku v mimozemském prostředí.   

Hra má využívá „butterfly effect“ (efekt motýlích křídel), kdy i zdánlivě nepodstatná rozhodnutí hrají roli a ovlivňují příběh. Vývojáři slibují krásný svět a hrůzostrašná monstra a při pohledu na demo se jim to také daří. Je vidět spousta odvedené práce ale také to, že hra stále potřebuje doladit, včetně kostrbatých animací. Voice acting je také trochu zvláštní. Podle jednoho z tvůrců, Miltona Vidotta, je to kvůli inspiraci herní sérií Serious Sam, béčkovými osmdesátkovými hororovými filmy a Ashem z Evil Dead. Zajímavá kombinace. 

Na vývoji Shadows of Kepler původně pracoval tým třinácti lidí, který se postupně smrskl pouze na čtyři členy. InfiniteHole ale míří vysoko, v plánu mají celou trilogii a jak ukazují na fotografiích na stránce projektu, celý příběh již mají v knižní podobě. Jejich inspirací jsou hry jako Alien Isolation a Dead Space. Vydání hry je zatím plánováno pouze pro Microsoft PC, ale verze na další platformy jsou součástí cílů. Pokud bude kampaň úspěšná, mohli bychom si ji zahrát již v prvním čtvrtletí roku 2021. Pomoci projektu můžete zde do 21. listopadu.

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X