Domů » Články » SHRNUTÍ: Battlefield 5 na E3 odhalil ukázky z multiplayeru, totální destrukci i battle royale

SHRNUTÍ: Battlefield 5 na E3 odhalil ukázky z multiplayeru, totální destrukci i battle royale(3 minuty čtení)

I ty, Battlefielde?

Nový Battlefield 5 spolu s RPG Anthem táhl konferenci EA Play. Pro hru bylo důležité, v jakém světle se předvede, neboť oznamovací trailer svou nerealističností (či spíše neautentičností) rozdělil fanouškovskou základnu na dva tábory. Vývojáři tentorkát ukázali nejen multiplayerovou složku hry, která vypadá velmi nadějně, ale i drobnou ochutnávku k jedné ze singleplayerových War Stories.

EA si na svou konferenci připravil hutný multiplayerový trailer, v němž nebylo nouze o působivé záběry ze zasněženého norského přístavu. Těšit se můžete na totální destrukci budov (či jejich opevňování) a divoké přestřelky na zemi, vodě i ve vzduchu. Trailer je sice kompletně vytvořený v Frostbite enginu hry, vyumělkované záběry přímo z hraní ale doplňují i filmečky. A tentokrát se to obešlo i bez vojand s protézou, k úlevě a spokojenosti internetových historiků.

Vydavatel však dovolil několika velkým YouTube kanálům zveřejnit své valstní záběry z hraní, které už ukazují, jak taková multiplayerová přestřelka bude skutečně vypadat. My jsme pro vás vybrali video z kanálu Nvidie, které můžete – stejně jako oficiální trailer – zhlédnout níže. Na YT kanále Battlefield však najdete playlist, ve kterém jsou zahrnuta videa od všech, kteří dostali povolení (a finanční odměnu) své video ze hry nahrát.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?time_continue=105&v=SWVtV59mczk” /]


Co se dojmů ze hry týče, tak si návštěvníci EA Play zatím Battlefield 5 pochvalují. Slibovaný nový destrukční model je podle nich velmi povedený, gunplay je klasicky battlefieldovský (s upravenou balistikou a zpětným rázem oproti prvoválečnému dílu, samozřejmě). Některé momenty zachycují, jak bude fungovat stavba opevnění přímo na bojišti či přesouvání protiletadlových děl na bojišti.

Na mapě se pořád něco děje, čemuž kromě zmiňované destrukce pomáhá i obrovský počet hráčů v prezentovaném módu Grand Operations. Obavy z dějepisné nepřesnosti se z toho, co jsme zatím viděli, týká pouze uniforem vojáků, které nejsou úplně přesnými historickými replikami, a jsou trochu šílenější, než by se dějepiscům líbilo.

V rámci konference se odhalil i obsah, který byl předmětem spekulací zvláště poté, co ten samý prvek představilo i nadcházející Call of Duty: Black Ops 4. Řeč je samozřejmě o battle royale módu. Nevíme však nic než to, že se ho ve hře dočkáme chvilku po vydání a bude se jmenovat jednoduše „Royale“.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=ntHoiPAOVe0″ /]


A co singleplayerová kampaň? EA ukázalo jen kratičký teaser v norštině k jedné z War Stories, která se zaobírá norskými partizány s ženskou vojandou v hlavní roli. Vývojáři chtějí nabídnout hráčům komornější příběhy z neokoukaných perspektiv, což zatím pasuje. Ničeho dalšího jsme se už ale nedočkali Pro jistotu během konference zopakovali, že hra nebude obsahovat lootboxy ani premium pass.

Více informací bychom se měli dozvědět později v tomto roce. Battlefield 5 vyjde 19. října pro PS4, XONE a PC. Pokud si hru předobjednáte, získáte přístup k uzavřené betě a možnost pařit o tři dny dříve. Otevřená beta zřejmě přijde taky.

Veškeré novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce.

Čtěte také: For Honor rozdává zdarma startovní edici. Do hry míří také čínští válečníci a nový režim

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Civxl7Cm3rE&has_verified=1″ /]

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=2FbFUsU0yJg” /]

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Tisková konference EA Play
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X