Domů » Články » Retro seriál: Sir Arthur Conan Doyle’s The Lost World

Retro seriál: Sir Arthur Conan Doyle’s The Lost World

Román sira Arthura Conana Doyla, Ztracený svět, získal za dobu své existence nespočet adaptací. Některé se držely románu, další k příběhu přidávaly fantaskní prvky. Do druhé kategorie spadá i seriál Ztracený svět, v originále Sir Arthur Conan Doyle’s The Lost World. 

Svého času oblíbený seriál, jehož každý díl netrpělivě vyhlížely tisíce diváků před televizními obrazovkami, začíná smrtí vědce Maplea Whitea. Ten předá profesoru Challengerovi svůj deník, popisující cestu na místo, kde stále přebývají dinosauři a skrývají se tajemství schopná převrátit naruby všechny dosavadní poznatky. 

Shání proto další členy pro svou expedici a po rozporuplném přijetí od vědecké společnosti nachází dobrovolníky – skeptického profesora Arthura Summerleeho, dobrodruha a cestovatele Johna Roxtona, amerického novináře Neda Malonea a Marguerite Krux, která poskytla potřebné finance. Cesta skrz amazonský prales probíhá podle plánu až do chvíle, kdy je expedice napadena domorodci a cestovatelé musí uprchnout balonem. Ten ztroskotá v bouři a pětice přeživších uvízne na nezmapované náhorní plošině. To, co tam objeví, předčí jejich nejdivočejší představy. Plán o nasbírání důkazů a návratu ale nevyjde a oni zůstanou v nebezpečném a nepřátelském světě s dinosaury, kmeny pravěkých lidí a smrtící flórou. 

Ztracený svět, natočený v koprodukci Austrálie, Kanady a Nového Zélandu, byl vysílán v letech 1999 až 2002. V rolích dobrodruhů se zde představili Peter McCauley (profesor George Challenger), Rachel Blakely (Marguerite Krux), William Snow (John Roxton), David Orth (Ned Malone) a Michael Sinelnikoff (profesor Arthur Summerlee). Seriál má tři série zakončené cliffhangerem, protože plánovaná čtvrtá série nebyla z finančních důvodů nikdy natočena.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X