Domů » Články » Máme za sebou první rok jako redakce SkillZone. Tak ještě jednou a lépe

Máme za sebou první rok jako redakce SkillZone. Tak ještě jednou a lépe

Takové větší bilancování nad uplynulým rokem

Tak se nám naloadoval nový rok. A mě zase čeká bilacování nad tím uplynulým. Pro mě už je to rutinní quest, který se skládá z plakání nad věcmi, které jsme nezvládli, úspěchy, které jsme si urvali, a plány, které chceme v následujících měsících realizovat. Tak pojďme na to, ať to máme za sebou. A bez PR žvástů.

Rok 2017 byl pro mě asi nejdivočejší ve všech možných ohledech. Vyšel jsem ze školy s nálepkou bakaláře a hned nastoupil na magistra, dokud na to děsné učivo mám ještě kapacitu (jde to čím dál hůř). Začal jsem víc fušovat do zpravodajství, což taky znamená, že jsem se začal i víc nas*rat nad současnou českou politikou. V rodině to až tak veselé nebylo, ale po dlouhé době jsem se během Vánoc cítil opravdu svátečně, když ségra oznámila, že čeká tranďácká dvojčata. Děckám se dostane kvalitního herního vzdělání, nebojte. Začneme s Dark Souls.

Fajn fajn, vím, tohle vás asi ani za prd nezajímá, ale částečně to souvisí s tím, co se za ten rok (ne)dělo i na webu. Ti, co nás sledují roky, ví, že jsme sundali Battleforce dresy a odstartovali novou redakční éru pod hlavičkou SkillZone. A start to byl poněkud kostrbatý. Web nadále hapruje (a stále se čeká na nový), nestíhali jsme resty, vyhodili jsme pár lidí a naopak nějaké nabrali. Jinými slovy se ona synchronizace pod hlavičkou nového projektu neobešla bez klopýtání, padání a opětovného zvedávání se. Pokud jste s námi vydrželi až doteď, máte mé velké a upřímné díky. Jsme vašimi velkými dlužníky.

Šťastný nový rok, pařani!


Mohl bych ukazovat prstem okolo sebe, ale část pr*serů jde na mě jako na člověka, co sedí na imaginárním šéfredaktorském křesle už pátým rokem. Na střední jsem měl ještě fůru času a minimum závazků, ovšem nyní, když mám na krku další roky na vejšce, práci a nemalý webový projekt, je to čím dál horší. Občas to bylo tak na hraně, že jsem přemýšlel, od které z těchto položek dám ruce pryč. A asi tušíte, že volnočasové aktivity v těchto případech padnou jako první.

Jenže jsem to neudělal a trošku pak kvůli tomu trpěl. A asi nejen já. Kluci i vedení sami vědí, že když se naštvu, hoří kolem mě celý svět. Obzvlášť na nováčky jsem byl extra ošklivý (byť věřím, že kdyby se jich ujal Michal, tak za ty hrubky v článcích utíkají s brekem pryč). Občas to bylo na místě, jinak bychom se nepohnuli vůbec (hlavně co se týče organizačních záležitostí), jindy jsem bušil pěstmi do stolu zbytečně. Zkrátka se ještě mám co učit. Další díky tedy směřují redakční core hobo partě i externistům. Máme za sebou pořádný kus práce.

Bude líp? Snad ano. Pokusíme se nedělat stejné chyby a snad se vyhneme i věcem, které nás strašně zdržely, jako byly krádeže notebooků či rekonstrukce herny. Letos mi skončila krátkodobá stáž, studium trošku zvolnilo a v hlavě mám hromadu plánů, jak tenhle punkový herní web posunout zase o kousek dál. Než se k tomu ale dostaneme, neobejde se to beze změn. Bude fér, když se mimo dosavadní resty úplně vzdám recenzování. Vzhledem k časovým dispozicím bych se měl věnovat úplně jiným věcem. Hodnocení her nechám na jiných.

Naše redakční sestava na srazu, když byla ještě relativně svěží. O tom, co se dělo později, mluvit nebudeme.


A to nebude jediná novinka, která bude platit po ukončení naší chystané lednové série Hry roku 2017. Chce to posílit jak recenze (zde velké díky za dosavadní spolupráci borcům ze Zingu, Ondrovi a Kubovi, zachraňujete kůži), tak novinky a další články. Což znamená, že budeme nabírat nové posily, protože sami na to nestačíme. Zřejmě až v únoru (protože zkoušky), pokud ale máte zájem přispět svým dílem, klidně dejte vědět na tran@skillzone.cz, už teď máme pár lidí na čekačce. Budget není velký, ostatně stále jsme malý projekt, ale kluci vědí, že se nebojím ukrojit ze svého kusu dortíku, když je třeba.

Samotná skladba článků se o něco zpestří a můžete se těšit i na občasné názorové komentáře a tematičtěji rámcované texty, také s větším důrazem na české hry. Je škoda stavět web jen na novinkách a recenzích. Zároveň nechci polevovat z nastavené laťky. Překlepy se stávají, hrubky se stávat nesmí, i když se i mistr gamer někdy utne. Často některé menší herní weby argumentují tím, že hráčům jsou chyby v textech stejně fuk, proč se tedy řídit pravidly českého pravopisu? Strašný alibismus. Já na to mám jiný pohled: zatímco chytřejší lidé nestráví špatný text, běžní hráči naopak bez problému spolknou ten lepší. Neříkám, že píšeme sami bez chyb, není ale ostuda si je přiznat a hlavně opravit.

A teď mimo textovou část. Na výstavě Game On máme nádherné a skvěle vybavené studio, které by bylo fajn využít. Streamy? Kolegové už je dělají, jak jste si někteří všimli, ty redakční se časem taky přidají. Nevím, jestli zrovna s mou osobou (mám ty nejhorší předpoklady k tomu, abych se objevoval před kamerou), ale pokud budete vnímat hlavně vývojáře ve vysílání, tím líp. Další videoformáty jsou ještě předmětem jednání, a až přijde čas, dáme vědět, co jsme vymysleli nebo nevymysleli. To samé platí i pro podcast, ačkoliv tam těch komplikací je víc.

Zájemkyně zveme na náš castingový gauč.


Fuj, zase jsem tu vyfňukal hromadu textu. Pokud jste došli až sem, máte mé druhé díky. Plánů je samozřejmě víc, ostatně jako vždy, ale tentokrát si je nechám pro sebe. Nebylo by moc košer slibovat věci, které nejsou tak jisté, jak se zdají být na papíře. Ale těším se, až se o ně budu s vámi postupně dělit.

Pro tuto chvíli se odporoučím do postele, než tu zahlédnu nějaký překlep. Ráno mě čeká další směna. Jestli se probudím do náruče nějakého teroristického útoku jako vloni, tak mě čeká pořádný šrumec. A ano, budu nasr*nej.

Ale stále platí jedno. Máme za sebou první rok jako redakce SkillZone. Tak pojďme přežít další. Ještě jednou a lépe.

Šťastný nový rok, pařani!

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X