Domů » Články » Skyrim i Fallout 4 na PS4 se nakonec dočkají modů – ve velmi osekané formě

Skyrim i Fallout 4 na PS4 se nakonec dočkají modů – ve velmi osekané formě

Ale jak se říká - alespoň něco.

Ještě před necelým měsícem to vypadalo, že PS4 verze remasteru The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallout 4 mají v případě modifikací smolíka. Bethesda slíbila, že bude nadále bojovat možnost implementovat modovací nástroje na konzoli od Sony, a jak se zdá, částečně se jí to podařilo. Výsledek ale komunitu potěšil jen zčásti.

Čili ano, majitelé PS4 se dočkají modifikací pro výše zmíněné hry, ovšem ve velice osekané formě. Modeři mohou použít jen materiály ze hry, jinými slovy nedostanou možnost importovat do editoru vlastní textury, modely či zvuky. Na nejzajímavější uživatelskou tvorbu, kterou se chlubí PC verze,  musí pro tuto chvíli zapomenout.

Sony jednoduše chce mít veškerý herní obsah pod kontrolou a assety třetích stran jí moc nevoní. To byl ostatně důvod, proč japonský velikán smetl modovací nástroje ze stolu. V případě konzole od Microsoftu se nic nemění, naopak se XONE chytil příležitosti a párkrát si do svého konkurenta rýpl.

Co tedy očekávat od PS4 modifikací? Nové potvory, zbraně a či jen reskiny brnění asi ne, stejně tak ani větší hrátky s grafikou a efekty. Uživatelé na modovacím portálu Nexus jsou z rozhodnutí Sony rozpačití a tvrdí, že se mody budou točit nejspíše kolem pokládání existujících modelů budov na prázdná místa na mapě, tvorbu dungeonů či rozšiřování existujících měst. Jasně, i s tím se dá krásně vyhrát, ale uživatelská tvorba v sobě skrývá mnohem větší potenciál.

Je to velká škoda. Vlastně díky modifikacím se Skyrim i jeho starší bratříčkové hrají i pět let po oficiálním vydání. Britský Gamespot na nich dokonce postavil youtubový pořad, který každý týden představil směsici modifikací, od těch užitečných po značně ujetých. Podívejte se níže na poslední díl pořadu – snad se i majitelé PS4 jednoho dne dočkají nadávajících mudcrabů.

Čtěte také: Skyrim porno má miliony zhlédnutí. A bugy

X