Domů » Články » Jak jít memům naproti. Skyrim: Very Special Edition jde opravdu hrát přes Alexu

Jak jít memům naproti. Skyrim: Very Special Edition jde opravdu hrát přes Alexu

Tohle jednou musíme zrecenzovat

Bethesda si neustálým znovuvydáváním, portováním a remasterováním své pravděpodobně nejznámější hry vysloužila pořád dokola omílané otázky typu „Vyjde Skyrim na toaster? A na lednici? Co třeba na set-top box? Tam ještě není…“ Todd Howard, ředitel Bethesda Game Studios (a sám o sobě chodící meme), se rozhodl, že fóry na účet Skyrimu uzná za své a udělá si s jejich pomocí legraci ze svých fanoušků.

Konference Bethesdy nebyla kromě potvrzení The Elder Scrolls 6 kdovíjak šokující. O překvapení se ale postaralo oznámení Skyrim: Very Special Edition. V traileru na „hru“ si zahrál známý herec Michael Keegan Key, přičemž komunikuje prostřednictvím chytrého repráku Amazon Echo a jeho virtuální asistentky Alexou s rozhraním Skyrimu. Tímto způsobem „hraje“ kultovní RPG v reálu. Na konci videa je pak scéna, v níž Key hraje Skyrim na lednici.

Jasně, nasmáli jsme se a pochválili Todda Howarda, jaký je to vykutálený šprýmař. Nikdo ale asi nečekal, že opravdu lze s Alexou takto komunikovat. Stačí vlastnit jakékoliv zařízení, které chytrého asistenta od Amazonu podporuje, případně si stáhnout aplikaci Amazon Store pro jablečná zařízení, respektive Amazon Alexa pro Android (byť u nás s tím zřejmě budou problémy kvůli geografickým restrikcím). Pak stačí požádat Alexu, ať spustí Skyrim.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=FnEW6dX_BmU” /]


Ale jak vlastně Very Special Edition vznikl? „Víme, že se nás lidé pořád ptají, kam dále zamíří Skyrim. Tak jsme si řekli, ten vtip přijmeme, užijeme si ho a uděláme si díky němu legraci jak sami ze sebe, tak ze všech ostatních,“ řekl Gamespotu na E3 viceprezident Bethesdy Pete Hines.

Podle něj také celý projekt začal jako vtípek Todda Howarda, který se Bethesda poté rozhodla rozvinout. „Vymysleli jsme to tak, že vytvoříme hru, o které budeme vtipkovat. Následně si budete myslet, že to je povedený fór. A pak zjistíte, že to je vlastně reálně hratelné – dostali jsme vás tak dvakrát!“ Škoda, že ledničková verze zůstala pouhým vtipem. Další novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce.

Čtěte také: Bethesda po 25 letech připravuje novou značku. Starfield bude ambiciózní vesmírné RPG

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=a9XW–po6Dc” /]

Source :
Tisková konference Bethesdy
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X