Slevové akce na Epic Games nutí vývojáře stáhnout hry z obchodu(1 minuta čtení)

Epic Games přišel s konkurenční strategii proti ostatním populárním obchodům, jako je Steam. Ten ale není jediný, kterému se to nelíbí. Mnozí vývojáři stáhli některé své tituly dočasně z prodeje.

Od 16. května do 13. června máte možnost si na Epic Games v rámci slevové akce zakoupit mnoho her až o 75% levněji, než je běžné. A co víc, každá hra nad 15 euro (i po slevě) jde ještě o 10 euro dolů. I přesto, že slevu hradí platforma, mnohým se nelíbí, že by se jejích hra prodávala za tak nízkou cenu a tak si hry jako Bordelands 3 nebo Oxygen Not Included budete moci pořídit, až akce skončí.

Aby toho nebylo málo, Epic se rozhodl hráčům, kteří si zakoupili libovolnou hru v období od 2. května do 15. května, vrátit peněžní rozdíl, pokud je hra nyní ve slevě. Pořád málo? Každý týden po dobu akce máte možnost získat další hru zcela zdarma. Nyní si tak můžete bezplatně pořídit hororovou hru Stories Untold.

Tenhle krok přinesl ale i pár problémů, kvůli kterým se teď budou zobrazovat zlevněné hry jinak. Některé regiony totiž měly odlišné výsledné ceny her, což tak vytvořilo peněžní rozdíl i o několik euro.

Celá tahle událost je jen další snaha Epic Games přetáhnout hráče k sobě. A podle čísel se jim zatím daří.

Julie Benčíková
Milovnice literatury, her a historických seriálů. Odbornice na roztomilé věci, profesionální vypravěčka špatných vtipů, vášnivě ponořená do pečení všech možných druhů sladkého.