Domů » Články » Čeští vývojáři představují hororovku Someday You’ll Return. Odehrává se v moravských lesích

Čeští vývojáři představují hororovku Someday You’ll Return. Odehrává se v moravských lesích

Najdete svou dceru?

V českých luzích a hájích vzniká poměrně hodně zajímavých titulů. Po Vávrově veledíle Kingdom Come: Deliverance přichází další, tentokrát menší titul, který by (pokud se povede) mohl uspět i mimo českou kotlinu. Someday You’ll Return je first-person adventurou od brněnského studia CBE Software, a ačkoliv připomíná walking simulátory jako Outlast nebo Vanishing of Ethan Carter, bude údajně mnohem interaktivnějším titulem.

Hlavní postavou je Daniel, otec neposedné Stely. Ta vždycky ráda utíkala z domova, tentokrát však Daniel cítí, že je něco jinak a vydává se ji tak hledat do míst, kam přísahal, že už se nikdy nevrátí. Pátrání po dceři vás zavede do autenticky zpracovaných moravských lesů. Mapa sice není jejich dokonalou kopií, většinu zahrnutých míst a památek však lze navštívit i v reálu.

Tvůrci si dokonce dali tu práci, že do hry zakomponovali turistické značení Klubu českých turistů. To vám pomůže spolu s jinými výraznými orientačními body v pohybu po polootevřeném světě – hra tedy není čistě lineární.

Příběh čerpá z mytologie a kultury oblasti, do níž je hra zasazená. V lese potkáte i jiné lidi, kteří vám pomohou odkrýt skutečný důvod toho, proč Stela utekla. Hra rozhodně nebude sluníčkovým zážitkem. Zpracovává totiž témata jako otcovství, strach, lži a odmítání cizí minulosti. Jednat se tedy bude spíše o atmosférický horor než o festival laciných lekaček.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=PPYveUoZZIo” /]


Jak bylo zmíněno v úvodu, hra není čistým simulátorem chůze. Ve hře budete moct praktikovat bylinkářství, stopování nebo crafting a používat mobil jako baterku, GPS a komunikátor.

Přítomen je i karmický systém, který na základě vašich rozhodnutí určí konec hry. Bude se také pravidelně střídat den a noc. Podobně jako ve zmiňovaném Outlastu budete moct lézt po zdech nebo se plížit, stejně tak je jakékoliv bojování pasé.

Hra běží na Unreal Enginu 4 a zdá se, že byl využit dobře – grafika je pěkná a atmosféra hutná. Navíc jsou záběry v traileru z alfaverze hry, takže se nejspíš vše, co v něm vidíte, se ještě dočká vylepšení.

Hra zatím vypadá opravdu nadějně a těšíme se na další detaily a ukázky ze hry. Nejúspěšnější titul studia CBE Software, J.U.L.I.A., respektive jeho remake s podtitulem Among the Stars nemá vůbec špatná hodnocení, tak snad si vývojáři s novou hrou neukousli příliš velké sousto.

Čtěte také: Vývojáři Kingdom Come zveřejnili plány pro DLC. Zřejmě se dočkáme psa i ženské postavy

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=8rL-vRyOPxY” /]

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X