Další český zářez. Hororovka Someday You’ll Return má cenu za nejlepší výtvarnou stránku

Vývojáři také získali finanční podporu od Epicu

Adventura Someday You’ll Return od českých vývojářů Jana Kavana a Lukáše Medka z CBE Software se může chlubit dvěma cenami z dubrovnického Reboot Develop 2018 i brněnského Game Access. Nyní mají na kontě další zářez – první místo v kategorii Best Art a dvě nominace na moskevské konferenci White Nights. Čeští vývojáři také obdrželi od společnosti Epic finanční dotaci.

Ve zkratce je Someday You’ll Return příběhová first person adventura s výraznými hororovými prvky a craftingem, zasazená do moravských lesů. Bylo to právě výtvarné zpracování moravského krasu, co zaujalo odbornou porotu natolik, že hlavnímu mozku studia CBE Janu Kavanovi předala cenu za nejlepší umělecké zpracování.

V kategoriích Best Storytelling a Grand Prix pak hra na vítězství sice nedosáhla, i samotná nominace je však velkou poctou. Kromě obrovského poháru Kavan převzal i věcné ceny v podobě nejnovějšího iPadu a Apple Pencil. Oba jablečné produkty věnovala společnost ASOdesk.

Hře se daří získávat i finanční podporu. Nejprve v rámci programu Creative Europe od Evropské komise a nyní i od společnosti Epic Games, jejíž Unreal Engine 4 hra využívá. Nejedná se o nicotné částky, neboť se odměny pohybují mezi 5000 a 25 000 dolarů.

Hra se chystá na PC, PS4 a XONE někdy během příštího roku. Zatím to rozhodně vypadá, že se máme na co těšit. Dojmy z hraní přineseme brzy.

Čtěte také: Horor ve škodovce? V české hře Beware budete ujíždět pronásledovatelům ve Škodě 105

Zdroj:

Tisková zpráva

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.