Domů » Články » Herní novinky » Další český zářez. Hororovka Someday You’ll Return má cenu za nejlepší výtvarnou stránku

Další český zářez. Hororovka Someday You’ll Return má cenu za nejlepší výtvarnou stránku(1 minuta čtení)

Vývojáři také získali finanční podporu od Epicu

Adventura Someday You’ll Return od českých vývojářů Jana Kavana a Lukáše Medka z CBE Software se může chlubit dvěma cenami z dubrovnického Reboot Develop 2018 i brněnského Game Access. Nyní mají na kontě další zářez – první místo v kategorii Best Art a dvě nominace na moskevské konferenci White Nights. Čeští vývojáři také obdrželi od společnosti Epic finanční dotaci.

Ve zkratce je Someday You’ll Return příběhová first person adventura s výraznými hororovými prvky a craftingem, zasazená do moravských lesů. Bylo to právě výtvarné zpracování moravského krasu, co zaujalo odbornou porotu natolik, že hlavnímu mozku studia CBE Janu Kavanovi předala cenu za nejlepší umělecké zpracování.

V kategoriích Best Storytelling a Grand Prix pak hra na vítězství sice nedosáhla, i samotná nominace je však velkou poctou. Kromě obrovského poháru Kavan převzal i věcné ceny v podobě nejnovějšího iPadu a Apple Pencil. Oba jablečné produkty věnovala společnost ASOdesk.

Hře se daří získávat i finanční podporu. Nejprve v rámci programu Creative Europe od Evropské komise a nyní i od společnosti Epic Games, jejíž Unreal Engine 4 hra využívá. Nejedná se o nicotné částky, neboť se odměny pohybují mezi 5000 a 25 000 dolarů.

Hra se chystá na PC, PS4 a XONE někdy během příštího roku. Zatím to rozhodně vypadá, že se máme na co těšit. Dojmy z hraní přineseme brzy.

Čtěte také: Horor ve škodovce? V české hře Beware budete ujíždět pronásledovatelům ve Škodě 105

Source :
Tisková zpráva
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X