Domů » Články » Herní novinky » Sony naštvalo japonské hráče. Na novém ovladači vyměnilo funkce kolečka a křížku

Sony naštvalo japonské hráče. Na novém ovladači vyměnilo funkce kolečka a křížku

Do uvedení konzole Playstation 5 na trh zbývá přes pět týdnů. Už teď ale stihlo Sony vzbudit negativní reakce u řady svých japonských zákazníků. Ovladač k nové generaci totiž bude mít prohozená tlačítka pro potvrzování a rušení akcí.

Uživatelé Playstationu jsou dlouhá léta zvyklí, že tlačítko X slouží mimo jiné pro potvrzování výběru nebo akce. Avšak od začátku prodeje této konzole na japonském trhu zastává tuto funkci tlačítko O. Sony se rozhodlo tyto piškvorky sjednotit, a to právě s nástupem ovladačů pro novou generaci DualSense. Pro všechna zařízení tedy bude platit „západní“ model, což znamená potvrzování tlačítkem X. Společnost tak chce zjednodušit práci vývojářům.

Pro japonské uživatele je dosavadní rozdělení funkcí tlačítek naprosto logické. Symbol kolečka, takzvaný maru, znamená „OK“. Symbol X neboli batsu je pak opakem pro maru a lze ho přeložit jako „špatně“ nebo „ne“. Oznámení nové změny ze strany Sony tak řadu hráčů z Japonska nepotěšilo. Nejen že pro ně nedává smysl, ale také si budou po čtyřech předchozích generacích zvykat na nové ovládání. Na druhou stranu část hráčů s novou změnou problém nemá a rozhodnutí Sony podporuje. Jedná se hlavně o uživatele, kteří hrají zahraniční hry a ovladač používají i pro PC. Ti jsou totiž na potvrzování Xkem zvyklí. Playstation 5 vychází 12. listopadu.

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X