Domů » Články » Sony se spojí s OSN v rámci boje proti změně klimatu

Sony se spojí s OSN v rámci boje proti změně klimatu

Důkaz toho, že i velké společnosti si uvědomují závažnost situace ohledně změn klimatu, je navázání spolupráce mezi Sony a OSN. K takzvané alianci Playing for the Planet se přidalo i dalších 21 herních společností. 

Sony plánuje začít hned u nové konzole PlayStation 5, která má mít mnohem menší spotřebu díky použití nových a lepších technologií, jako je například SoC (System on a Chip), die shrink, power scaling nebo různé úsporné mody. Zároveň podporují možnost vývoje nových VR her, zvyšujících povědomí veřejnosti o ochraně životního prostředí. 

„Hráčská komunita je rozmanitá a roste rychlým tempem. Pro vedoucí pracovníky v herním průmyslu je to nepopíratelná příležitost zaujmout stanovisko a pomoci OSN tím, že s nimi budou jednat o důležitosti zachování přírodních zdrojů pro budoucí generace.“ řekl Jim Ryan, prezident Sony Interactive Entertainment. 

Sony není samo. K alianci se připojilo dalších 21 společností, mezi nimiž najdeme takové, jako jsou například Microsoft, Supercell, Ubisoft nebo Twitch.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X