fbpx

Nintendo Direct: Souhrn oznámených her pro konzoli Nintendo 3DS

Na cestách se rozhodně nudit nebudeme

Příštích několik měsíců budou majitelé Nintendo SwitchNintendo 3DS zaplaveni rozsáhlou nabídkou titulů ze spousty různých žánrů. Videoprezentace Nintendo Direct odhalila detaily o více než 40 hrách, které pro obě japonské konzole vyjdou v následujících měsících.

Od vydání handheldové konzole Nintendo 3DS uběhlo už dlouhých 6 let. Ani po takové době ani zdaleka nepatří do starého železa, naopak zraje jako víno. Co ztrácí na výkonu hardware, to zase s přehledem dohání obrovskou nabídkou skvělých her (včetně pecek z předchozí DS generace). A co víc, brzy se konzole dočká dalších, slibně vypadajících titulů.

Nintendo Direct se nesl ve znamení pokračování osvědčených sérií i několika novinek a překvapení. Videoprezentace také nešetřila na titulech pro Nintendo Switch, tomu se ovšem věnujeme v jiném článku. Níže si můžete podívat, co mají vývojáři ve škatulce pro handheld.


Pokémon Ultra Sun / Pokémon Ultra Moon

Již za pár měsíců se vrátíme na prosluněné ostrovy Alola, které jsme si vloni pochvalovali. Pokémon Ultra Sun a Ultra Moon ovšem přijdou s alternativní dějovou linií – tajemná entita Necrozma, požírající světlo, posedne dvojici hlavní dvojici legendárních pokémonů z předchozího dílů, Solgalea a Lunalu. Vaším úkolem bude samo sebou je zachránit a cestou chytit vše, co ještě nemáte zaznamenané v pokédexu. Těšit se můžete na staré i nové oblasti, potvůrky a postavy. Původní Sun a Moon jsme si pochvalovali, tak snad nás nadšení nemine ani zde.

Společně se včasným nákupem hry můžou fanoušci získat speciální dárek v podobě Rockruffa, který se vyvine v Dusk Form Lycanroca, nového Pokémona ve světě Pokémon Ultra Sun and Pokémon Ultra Moon. Kdo si stáhne digitální verzi do 10. ledna, získá navíc 12 Quick Ballů. A na závěr – zařízení New Nintendo 2DS XL přijde v cool barvách pokéballu společně s Pokémon Ultra Sun a Pokémon Ultra Moon už 17. listopadu.


Minecraft: New Nintendo 3DS Edition

No dobrá, jednou to přijít prostě muselo. Minecraft řádí už téměř na všech herních platformách a bylo jen otázkou času, kdy se objeví na handheldu od Nintenda. Po grafické stránce asi 3DS verze hry nikoho neoslní, na druhou stranu využití dotykové obrazovky vypadá docela k světu a rozhodně přidá na přehlednosti.

Přenosná verze hry přichází se Survival i Creative režimem, pěti balíčky skinů a dvěma balíčky textur. Minecraft: New Nintendo 3DS Edition bude už brzy dostupný na e-shopu Nintendo a později i v obchodech.


Etrian Odyssey V: Beyond the Myth

Macatý spin-off v podobě Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight jsme vloni nešetřili chválou, již brzy se však dočkáme nášupu z hlavní série. V pátém díle s podtitulem Beyond the Myth se místo podzemních chodbiček podíváme do útrob obrovského stromu Yggdrasil, na jehož vrcholu se skrývá klíč k nekonečnému štěstí.

Série slaví své desáté výročí a vydání Etrian Odyssey V: Beyond the Myth by to mělo završit. Fanoušci série si od minulého týdne navíc mohou stáhnout demo pro Nintendo 3DS zdarma přímo z Nintendo e-shopu, přičemž hra vyjde na podzim.


Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy

Nelekejte se dlouhého názvu hry, v této adventurní puzzle sérii jde o zcela běžnou věc. Profesor Layton a jeho věrný asistent Luke nás dokázal okouzlit už v prvním díle nejen chytrými logickými hádankami, ale i skvělým a mnohdy dojemným příběhem. Místo londýnského gentlemana se ovšem v této hře dočkáme jeho neméně inteligentní dcery Katrielle Layton.

Coby začínající detektiv nahradí svého otce v řešení zapeklitých případů. Vývojáři slibují, že nejnovější hlavolamy budou klást větší důraz na interakci s hráčem, což je jen dobrá zpráva (některé matematické slovní úlohy v minulých dílech nás mořily). Těšit se také můžeme na příběh plný záhad a pořádnou dávku britského akcentu. Hra vychází 6. října.


The Alliance Alive

The Alliance Alive je pro Evropany relativně novou značkou, o to víc by ale mohla překvapit. Příběh vypráví o někdejším prosperujícím světě, na který zaútočily hordy démonů. Ti si pak přeživší lidstvo zotročili a odstartovali éru krutovlády. Po stovkách let hořkostí se ale objevila skupinka dobrodruhů, která se rozhodne pekelníky svrhnout a získat zpět vysněnou svobodu.

Vývojáři ze studia Atlus patří mezi nejostřílenějšími veterány, co se týče JRPG her pro handheldové konzole. Stačí se podívat, jaké série mají na kontě – Etrian Odyssey, Shin Megami Tensei a především Persona jsou více než zvučná jména, při jejichž vyslovení musíte automaticky slintat. The Alliance Alive vyjde na začátku příštího roku.


Kirby: Battle Royale

Kirby se chystá vstoupit do turnaje proti svému největšímu rivalovi vůbec… jemu samému! Nová hra nafouknutého růžového balónku nabízí různé způsoby boje v singleplayerových i multiplayerových režimech. Kirby: Battle Royale vychází v Evropě už 3. listopadu. Fanoušci se mohou podívat na Nintendo of Europe Website, kde mohou solavit Kirbyho 25. výročí a hlasovat pro jejich oblíbenou kopírovací schopnost.


Mario Party: The Top 100

Úplně poprvé v historii můžete 100 nejlepších miniher z konzolového Mario Party hrát na handheldu. Mario Party: The Top 100 podporuje lokální Download Play, takže si až čtyři hráči se zařízením z rodiny Nintendo 3DS mohou užít společné hraní, i když mají dohromady koupenou jen jednu herní kartu. Projděte si všechny neplechy, kouzla a vzpomínky, které série nabízí, hned jak v lednu 2018 vyjde v Evropě.


Apollo Justice: Ace Attorney

Přijde vám ten název povědomý? Série Ace Attorney, v níž coby advokát Phoenix Wright řešíte zapeklité případy a následně obhajujete své klienty v soudní síni, je s námi už skoro dvě dekády a jednotlivé hry se už dočkaly své remasterované verze pro Nintendo 3DS.

Apollo Justice se faceliftu dočká až nyní a rozhodně bude o co stát – příběhem i mechanikami nezaostává za hlavní sérií, naopak k ní neodmyslitelně patří. Hra vyjde digitálně už letos v listopadu, vloni se dočkala i mobilní verze na iOS a Androidy.


New Style Boutique 3 – Styling Star

Pokud vás chytání roztodivných potvor netakuje nebo tradiční minecraftění netankuje, máme pro vás jiný program na zimní večery – řiďte svůj vlastní módní butik, setkávejte se se zákazníky a vymýšlejte stylové outfity, které se trefí do jejich požadavků. Tentokrát se můžou příběhy vašich zákazníků odvíjet různě podle toho, jaké oblečení jim vyberete. New Style Boutique 3 – Styling Star vyjde 24. listopadu pro Nintendo 3DS.


A nějaké ty drobky

Společně s přiblížením line-upu pro Nintendo 3DS přišlo i několik menších oznámení – 13. října se k Nintendo Selects připojí další 3 hry: Super Mario 3D Land, Kirby Triple DeluxeLuigi’s Mansion 2. Vyjdou ve stejný den jako New Nintendo 3DS XL: Super Nintendo Entertainment System Edition. Dříve odhalení Fire Emblem Warriors vyjdou 20. října pro zařízení New Nintendo 3DS.

Novinek se dočkaly i amiibo figurky. Jakmile 6. října vyjde hra Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions, hráči budou moct použít nové Goomba a Koopa Troopa amiibo figurky – nebo už existující Boo amiibo – aby získali další stránku razítek nabízející zajímavé předměty v obou herních režimech. Více informací o kompatibilitě amiibo figurek se dozvíte brzy.

Čtěte také: GC17: Monster Hunter Stories je černým koněm letošních RPG her

Zdroj:

Tisková zpráva, plné znění (redakčně upraveno)

Jan Hanzl
Užírám ostatním jídlo, hraju na cizích účtech, občas spím během práce a tak nějak nedělám to, co se ode mě očekává.