Domů » Články » Herní novinky » GC17: Nový South Park opět nešetří drsným černým humorem. A je to dobře

GC17: Nový South Park opět nešetří drsným černým humorem. A je to dobře

Prděli jsme lidem do klína

South Park je tady s námi už od minulého tisíciletí a za tu dobu se z něj stala kultovní záležitost. Na RPG pod záštitou Ubisoftu jsme se zpočátku dívali trošku s nedůvěrou, nakonec se z The Stick of Truth ale vyklubala skvělá hra. A co druhý díl se superhrdiny? Měli jsme možnost si ho na letošním Gamescomu vyzkoušet a drží se zajetých kolejí.

V případě South Park: The Fractured But Whole jsem se kupodivu dočkal jen dema, který se prezentoval už na letošní E3, jen jsem si teda musel užívat fekální humor kompletně v němčině. Po celou dobu hraní mi za zády stál všetečný brigádník Ubisoftu a radil mi, jak mám nejlépe twerkovat před obličeji ožralých zákazníků strip klubu či že zrovna teď je ten nejlepší čas přimíchat do koktejlu pro DJe také kus šprcky či vlastního prdu. South Park je jeden z titulů, u kterých se prostě cítíte špatně, když vás někdo sleduje. O to hůř, když se u toho bavíte. A já se bavil hodně.

Adventurní část se příjemně vystřídala s explorací prostředí i tahovými souboji, podobně jako tomu bylo u jeho prvního dílu z roku 2014. Za celou hratelnou ukázku, která trvala přibližně dvacet minut, jsem se dostal k jednomu jedinému souboji. Oproti The Stick of Truth se mohly postavy nově pohybovat po bojišti a využít herního prostředí, nepřátele obklíčit či s parťáky vytvořit mocná komba. Schopnosti se nyní používaly jenom do předem určených směrů, tudíž jsme se v boji musel postavit tak, abych byl ve správné konstelaci s protivníkem. V tomhle směru je hra mnohem taktičtější než její předchůdce, což není vůbec na škodu.

V adventurní části se nic moc zásadního nemění – prohledával jsem každé zákoutí strip klubu a využíval svých superhrdinských schopností k plnění drobných hádanek a puzzlů. Do toho jsem sbíral předměty, craftil z nich jiné, hrál zábavné (a tradičně ujeté) minihry či se fotil s obyvateli zapadlého amerického městečka na Coonstagram. Nový South Park jednotlivé činnosti střídal velice často a rozhodně se nedá říct, že bych se nudil.

Hra tradičně nešetřila černém humoru, vulgarismech a sexuálně explicitním obsahu, takže i zde bylo vše při starém. Fanoušci seriálů i popkultury obecně zde navíc naleznou mnoho odkazů, především na superhrdinských franšíz od Marvelu i DC, kolem kterých se nový díl točí. South Park: The Fractured But Whole vychází 17. října na PC, XONE a PS4. Předobjednávkaři dostanou i remaster předchozího dílu a DLC s věčně zhuleným Ručníčkem.

Čtěte také: South Park mění obtížnost hry podle barvy pleti. Pro tmavší bude těžší

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=tJx9fx-Bt98″ /]

 

Source :
Vlastní
X
X