Domů » Články » Herní novinky » GC17: Kooperativní akce Space Hulk: Deathwing dostane novou edici. A bedničky

GC17: Kooperativní akce Space Hulk: Deathwing dostane novou edici. A bedničky(3 minuty čtení)

Do vesmíru jedině s parťáky

Původně jsem chtěl tento text začít nějakou pěknou warhammerovskou hláškou, ale všechny zní v češtině prostě divně. Tak uchopte zbraně, meče, pomodlete se za císaře a vyrazte do boje. Protože heretiků, kteří potřebují očistit, není nikdy málo. Jak ukázal letošní Gamescom, Space Hulk: Deathwing ze světa Warhammeru 40K se blíží v lepší formě než kdy předtím.

Pokud patříte mezi nepolíbenými mariňáky, zrekapituluju, o co jde. Space Hulk: Deathwing je příběhová co-op střílečka na způsob valváckého Left 4 Dead. S dalšími třemi přáteli putujete po mapě, abyste splnili svůj úkol a u toho zabíjeli jednoho nepřítele za druhým. S vylepšenou edicí do hry přibudou také náhodně generované mise, které dodávají titulu na znovuhratelnosti.

Hra se při svém vydání potýkala s nepříjemnými technickými problémy a odnesla si za to zaslouženou kritiku. To je už ale minulostí a Space Hulk je ve svém aktuálním stavu už plně hratelnou akcí. Nyní, skoro rok po jejím vydání na PC, se proto připravuje jeho vylepšená („enhanced“) edice.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=CLN1uKpfvcs” /]


Ta vyjde jak pro PC, tak nově i pro konzole PS4 a XONE. Streum On Studio, které na hře pracuje, si od něj slibuje příval nových hráčů i návrat fanoušků, kteří si nechali zajít chuť u původní verze kvůli zmíněným problémům.

Když jsem zapínal novou hru, nikdy jsem nevěděl, kde se zrovna ocitnu a proti jakým nepřátelům budu bojovat. Otázkou je, jak dlouho to hráče dokáže udržet. Dalšími novinkami, které mě u hry dokázala zaujmout o něco více, byly „loot boxy a úprava jednotlivých herních tříd. V průběhu hry budete sbírat krabice, otvírat je a dostávat z nich výbavu. A ačkoliv to zní jako free-to-play prvek, na kterém chtějí vývojáři rýžovat peníze, není tomu tak. Hra bude kompletně bez jakýchkoliv mikrotransakcí.


Jsem rád, že vývojáři na hru nezanevřeli a i po jejím ne zrovna kladném přijetí v jejím vývoji dále pokračovali. To, co se nám v listopadu 2017 představí ve Space Hulk: Deathwing – Enhanced Edition vsází především na znovuhratelnost a v některých ohledech překonává ostatní archaičtější horde shootery.

I přesto je to titul prostější a na žádné dlouhé seance pravděpodobně nebude. Ale když přijdete unavení z práce a dostanete chuť na bezhlavé střílení s přáteli – navíc v univerzu, které vám milé – proč ne?

Čtěte také: GC17: Skvělé prostředí, grafika i souboje. Kingdom Come nás nezklamal

Source :
Vlastní
X
X