Pracuje Rockstar na Bully 2? Oznámení možná přijde na E3

Zpátky do školy?

Rok 2006 byl zajímavým obdobím. Černá Hora se odtrhla od Srbska, Microsoft ukončil podporu Windows 98 a Rockstar vydal Bully. Tato jedinečná ( a v mnoha ohledech ztřeštěná) hra si získala přezdívku „středoškolské GTA“ a také řadu oddaných fanoušků. Ti již delší dobu volají po Bully 2, zatím bez většího úspěchu.

Rockstar si své projekty hlídá a vždy je vydá, až jsou s nimi vývojáři spokojeni. Skvělým příkladem je PC verze GTA V, která přišla s pořádným zpožděním, zato si vysloužila velkou chválu. Je tedy naprosto možné, že pokračování příběhu ze školních lavic již nějakou dobu ve vývoji je.

Novou vlnu spekulací o existenci nového Bully vyvolal zahraniční server Game Informer. V jeho databázi se totiž objevila položka Bully 2: Kevin’s Back Jack, jež byla také velmi rychle odstraněna. Game Informer celou situaci dementoval na Twitteru s tím, že se záznam do databáze dostal neoprávněně.

Bohužel tím vyvolal více otázek než odpovědí. Pokud se do databáze někdo doopravdy dostal bez autorizace, vybral si podezřele přesný titul. Žádný Kevin v prvním díle sice nevystupoval, může se ale jednat o nepřímé pokračování nebo zcela novou postavu.

Bully 2


Nejasnosti vyvolává i fakt, že databáze Bully 2 uvádí jako hru pro dva hráče. Originál opět nic podobného nenabízel, Rockstar ale srší nápady a nějaká forma multiplayeru se tak nedá vyloučit. Existuje i možnost, že Game Informer přidal položku úmyslně, aby rozvířil vody.

Ani v tomto případě bohužel není vše jasné. Rockstar si s E3 moc nerozumí, GTA V i Red Dead Redemption 2 si oznámil sám mimo velké akce. Nabízí se také možnost, že práva na sérii (či smlouvu o časové exkluzivitě) vlastní do určité míry Sony a chce Bully 2 vytasit během své konference.

Stejně tak je pravděpodobné, že se žádný návrat Jimmyho Hopkinse nekoná, položka se do databáze Game Informeru dostala omylem a Rockstar prostě pracuje na jiných projektech. My sice v pokračování doufáme, ovšem důkazů, které by podložili jeho vývoj, je stále pomálu. Uvidíme během nadcházejících E3 konferencí.

Čtěte také: Twitch má další fenomén. Umělá inteligence se snaží přejet mapu v GTA V

 

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.