Domů » Články » Spider-Man již nebude součástí filmového universa Marvelu

Spider-Man již nebude součástí filmového universa Marvelu

Pokud nemůžete uvěřit tomu, co jste si právě přečetli v nadpisu, musím vás bohužel ujistit, že je to pravda.

Ačkoliv se ze Spider-Mana stala vcelku velká a důležitá součást MCU, Sony jej chce zpět jen pod svá křídla. Doteď to bylo tak, že Sony postavu Petera Parkera/Spider-Mana vlastně jen půjčovala společnosti Disney a jeho Marvel Studios. Nyní mělo dojít k uzavření nové dohody pro budoucí filmy, Sony se ovšem nelíbily podmínky, o které Disney požádal.

Původní dohoda zněla, že Disney dostane pouze 5% z hrubého výdělku, vždy od prvního dne, kdy je film uveden do kin. Na základě této dohody mohly vzniknout nejen dva celovečerní filmy se Spider-Manem, ale Marvel Studios jej mohli použít ve filmech Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Všechny úspěchy jsou samozřejmě připisovány studiu Sony. Například poslední Spider-Man: Far From Home vydělal přes miliardu dolarů, Disney z této částky však získal “pouze” něco málo přes padesát milionů dolarů.

V Disney jsou samozřejmě toho názoru, že by si zasloužili víc. Přece jen díky MCU si Spider-Man napravil filmovou reputaci, kterou mu celkem zkazil ne moc úspěšný Amazing Spider-Man. Disney tedy předložil Sony nabídku 50/50, tedy že se obě studia budou na budoucích filmech s pavoučím mužem podílet rovným dílem. Ovšem Sony tuto nabídku ihned smetlo ze stolu a Spider-Man se po své pavučině opět vrací do svého rodného studia.

V Sony zřejmě chtějí vytvořit vlastní universum, založené právě na postavě Spider-Mana. Napovídá tomu i fakt, že se chystají filmy s postavami Black Cat, Silver Sable, živým upírem Morbiusem, kterého by měl ztvárnit Jared Leto, lovcem Kravenem, Silk a dalšími. Všechny tyto postavy se nejčastěji objevují právě v komiksech se Spider-Manem. Navíc loňský film Venom s Tomem Hardym byl vcelku úspěšný a animovaný Spider-Man: Paralelní světy, je považován za nejlepší Spider-Manský film všech dob.

Oba tyto filmy mají dostat pokračování a Sony si zřejmě myslí, že mohou mít znovu Spider-Mana jen pro sebe. Uvidíme, jestli se jim tento vcelku lakotný krok vyplatí a osobně doufám, že se nakonec s Disney nějak dohodnou a Petera Parkera budeme moct vidět i v dalších filmech MCU. Byla by totiž škoda zahodit takhle dobrou postavu, která je navíc v MCU celkem klíčová.

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ondras

No, upřímně jsem v tomhle případě na straně Sony – myšák má už teď pod palcem zhruba 40 % filmového průmyslu a pokud neplatí natáčení filmu, tak by v Sony museli být idioti, aby souhlasili s dělením 50/50…

Slith

Ono k těm 5% mělo Disney ještě 100% z prodejů Spiderman merchandise a v rámci nové dohody chtěli stále 100% z merchandise + 50% ne jen z filmů Spidermana, ale celého Spiderman universe (nové filmy ostatních postav – třeba i další díly Venoma)

trackback

[…] Disneyho je poslední dobou pěkně živo. Nejdříve se dozvídáme, že Spider-Man již nebude v MCU a poté dostaneme potvrzení o návratu Ewana McGregora, coby Obi-Wana Kenobiho. […]

trackback

[…] to přesně 37 dní, kdy Spider-Man nebyl součástí MCU. Ostatně i já sám jsem tvrdil, že Spider-Man se stal důležitou postavou v MCU a Sony s Disney se musí nějak […]

4
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X