Sportovní tým Minnesota Vikings vstupuje do esportu(1 minuta čtení)

Activision Blizzard odhalili vstup investičního fondu Wise Ventures do ligy v Call of Duty. Fond je založen Markem a Zygim Wilfovými, majiteli týmu Minnesota Vikings, jež hraje americký fotbal.

Jeden z bratrů Wilfových pro CNBC prozradil, že Wise Ventures měli esport v hledáčku již nějakou dobu a po delším sledování vývoje esportového ekosystému se rozhodli spojit sílu s Blizzardem, od kterých si slibují dlouhodobou spolupráci. Activision Blizzard budou v Minnesotě společně s Wise Ventures budovat ligu v Call of Duty. V Americe se do esportu zapojilo již několik sportovních týmů, jako Houston Rockets z NBA, kteří prodali svoje místo v League of Legends lize Philadelphii 76ers, nebo esportový tým Dignitas, který je pod New Jersey Devils z NHL. V Call of Duty by Minnesotu, New York, Toronto, Paříž, Dallas a Atlantu mělo doplnit ještě Los Angeles.

Source :

CNBC

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.