Domů » Články » Herní novinky » Hry jako služba? Věříme singleplayeru bez lootboxů, říká šéf Square Enixu

Hry jako služba? Věříme singleplayeru bez lootboxů, říká šéf Square Enixu

Jsou Final Fantasy a Deus Ex v bezpečí?
Square Enix Josuke Macuda Deus Ex

Každá inovace nebo změna sebou přináší určitá rizika. Někdy mohou jako v případě Steamu nebo World of Warcraft změnit celý herní byznys, jindy zase zadupou nadějné tituly do země. Příklad Star Wars: Battlefront 2 nemusíme ani připomínat, není tedy divu, že Square Enix svým nedávným tvrzením vyděsil nemálo hráčů.

Japonský vydavatel totiž oznámil, že své nadcházející tituly bude vytvářet jako služby. Právě toto spojení dokáže znít hodně děsivě – v poslední době to znamenalo lootboxy a další mikrotransakce. CEO Josuke Macuda se ale obavy pokusil rozptýlit v rozhovoru pro britský magazín Metro.

„Způsob, kterým ten výraz používáme – nebo spíše celý nápad, určený především pro singleplayerové tituly – je o tom, že vydáme hru a pak budeme přidávat další obsah, abychom udrželi hráče zabavené. A také to pomůže přivést nové hráče k původní hře,“ řekl Macuda.

Nakonec ještě jednou potvrdil, že Square Enix hry pro jednoho hráče nezavrhl, ačkoliv tohle prohlášení nezní kdovíjak revolučně – prakticky to znamená datadisky a DLC pro jejich tituly. O staré známé jako Final Fantasy nebo Deus Ex se alespoň moc bát nemusíme, i když Adama Jensena jen tak neuvidíme. Snad nám to tajemný The Avengers Project vynahradí.

Čtěte také: Ochrana pokořena. Assassin’s Creed Origins po měsících podlehl pirátům

[arve url=”https://youtu.be/rq_V6WHSmQs” /]

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X