Square Enix: Prodeje Shadow of the Tomb Raider a Just Cause 4 zdaleka neplní očekávání(1 minuta čtení)

Podle slov prezidenta Square Enix Yosuke Matsudy se hry o slavné archeoložce Laře Croft, Shadow of the Tomb Raider, do konce prosince 2018 prodalo 4,12 milionů kusů.

Matsuda také uvedl, že prodeje titulu Just Cause 4 rovněž nesplnily očekávání a co víc, ještě se ani nezaplatily náklady na vývoj. Dodal, že Square Enix plánuje v budoucnu zvýšit prodeje her tím, že nabídne aktualizace a další iniciativy.

Na otázku, proč obě hry měly tak špatný počáteční prodej odpověděl, že ani jedna hra nebyla schopná poskytnout hráčům nic nového, ve srovnání s konkurencí: „Konkurence je veliká a počáteční prodeje jsou rozhodně důležitým prvkem pro zvyšování povědomí uživatelů. Z tohoto důvodu musíme klást větší důraz na reklamu těsně před zahájením prodeje nového titulu.“ dodal.

Vzhledem k recenzím jak Shadow of the Tomb Raider, tak i Just Cause 4 tato prodejní zpráva není příliš překvapivá. Opakovaly se názory, že jde o nudné, repetetivní mise a hrám chybí drive.

Kateřina Thorová
Neúprosná moderátorka Twitch a YouTube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů, začínající cosplayerka a vášnivá sběratelka zbytečného merche.