Po letech se vrátíme do Černobylu. STALKER 2 je znovu ve vývoji

Jen si pár let ještě počkáme

Po sérii úniků z posledních několika dnůodhalení RAGE 2 přišlo další překvapení. Ukrajinské studio GSC Game World nečekaně oznámilo opětovný vývoj postapokalyptické FPS akce Stalker 2. Ten by podle oficiálních stránek měl přijít až někdy v roce 2021.

Stalker 2 byl ve vývoji už v roce 2010, tehdy se ale studio potýkalo nejen s pracovní vytížeností, ale také nedostatkem investorů a rozepřemi v týmu. Chvilku na to zcela zavřelo krám, přičemž pár vývojářů z původní bandy si založilo studio Vostok Games (Survarium). GSC Game World povstalo z mrtvých v roce 2014, místo postapokalyptické střílečky ale přinesli Cossack 3.

Díky prodejům resuscitované strategie a obnově důvěry investorů se vývojáři nejspíše dočkali potřebné finanční injekce, aby si troufli na vývoj něčeho většího. Stalker 2 má ale k vydání stále daleko – podle oficiálních stránek se ho dočkáme až v roce 2021. A kdo si pamatuje vývoj předchozích her, ví, že tihle vývojáři se nebojí odkládat své projekty.

To byl ostatně případ prvního Stalkera s podtitulem Shadow of Chernobyl, na kterém se pracovalo dlouhých sedm let. Přestože se hra při vydání v roce 2007 potýkala s technickými problémy, mohla se těšit z pozitivních ohlasů ze strany hráčů i kritiky. Série se pak dočkala i pokračování v podobě Clear Sky a Call of Pripyat.

Čtěte také: Větší, akčnější i výbušnější a barevnější. Na RAGE 2 pracují autoři Dooma i Just Cause

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz