Domů » Články » Herní novinky » EA bránilo vysoké ceny hrdinů v Star Wars: Battlefront 2. Rozhněvalo celý internet

EA bránilo vysoké ceny hrdinů v Star Wars: Battlefront 2. Rozhněvalo celý internet

Dislajky opět trhají rekordy

Aktualizováno: Můžeme s klidem na srdci schovat motorové vidle. EA se v reakci na hráčské cunami na internetu rozhodlo snížit cenu některých hrdinů, jmenovitě Darth Vadera, o 75 %. Jejich odemknutí by tak nemuselo trvat desítky hodin, jak se původně tvrdilo. Někteří uživatelé tvrdí, že se ale zároveň snížily odměny z questů a úspěchů, informaci ale pár zdrojů naopak vyvrátilo.

A jak to vypadá, přijdou i další změny v reakci na hráčský bič. Vývojáři zítra uspořádají na redditu diskuzní seanci, kde chtějí s internetovou veřejností debatovat o chystaných úpravách hratelnosti ve Star Wars: Battlefront 2. Nutno dodat, že jít s holou kůží naproti naštvaným hráčům je docela odvážný krok, ale uvidíme, co z toho nakonec vyleze.


Původní zpráva: Všichni si určitě pamatujeme na loňský trailer na Call of Duty: Infinite Warfare. Herní komunita byla s futuristickým zasazením tak přesycená, že ho poslalo na vrchní příčku videí s nejvíce dislajky. A nyní to vypadá, že se do podobné situace dostalo EA se Star Wars: Battlefront 2.

Vše začalo s jedním příspěvkem na redditu. Jeden z hráčů spočítal, že k odemčení jednoho hrdiny je potřeba odehrát 40 hodin zápasů. Jakmile si toho všiml zbytek komunity, spustila se lavina příspěvků osočující EA ze zlodějiny a spousta fanoušků začala rušit své předobjednávky.

V tu chvíli se do celé situace vložil komunitní tým EA. Jejich odpověď bohužel napáchala mnohem více škody než užitku a velmi nehezkým písmem se zapsala se do dějin redditu. Momentálně se totiž jejich komentář „honosí“ 668 tisíc dislajky  a jejich počet stále roste. Jen pro porovnání: předchozí rekord držel komentář „jen“ s 24 tisíci.

A co internet tak rozhněvalo? EA v komentáři bránilo ceny hrdinů tím, že byli nastaveny adekvátně podle dat z veřejné bety. Avšak většinu hráčů nahněvala hned první věta: „Naším úmyslem bylo poskytnout hráčům pocit hrdosti a úspěchu při odemykání různých hrdinů.“ Právě na tuto část byl mířen nespočet vtípků, bohužel se v několika případech situace vymkla kontrole.

Mat Everett, jeden z komunitních manažerů, si na twitteru ulevil zprávou, která mířila právě na naštvané komentáře. Pochopitelně se jeho komentář nevyhnul další vlně hněvu, Everett tweet raději smazal a veřejně se omluvil. Ostatní vývojáři Star Wars: Battlefront 2 už takové štěstí neměli, někteří už obdrželi několik výhrůžek smrtí.

Konec celé kontroverze je stále v nedohlednu, EA zatím žádné další prohlášení nevydalo. Aktuálně poslední zpráva kolem celé situace se navíc týká recenzentských kopií. V nich hrdinové místo proklínaných 60 tisíc kreditů stáli jen 10 tisíc, přičemž v plné hře je cena stále vysoká. Spousta streamerů a dalších tvůrců mohli o hře nechtěně šířit špatné informace.

Čtěte také: „Hráči by nám neodpustili, kdybychom opustili Zaklínače,“ říká CD Projekt RED

X