Domů » Články » Herní novinky » Za vypnutím mikrotransakcí ve Star Wars: Battlefront 2 stojí Disney

Za vypnutím mikrotransakcí ve Star Wars: Battlefront 2 stojí Disney

Když Mickeymu dojde trpělivost

EA a švédské studio DICE si právě prochází menším peklem. Za vše může Star Wars: Battlefront 2, přesněji řečeno systém odemykání hrdinů a mikrotransakce. Ceny za oblíbené postavy už sice klesly a mikrotransakce jsou momentálně vypnuté, na nápad EA to ale nevypadá.

Dva na sobě nezávislé zdroje potvrdily, že se do situace vložil zábavní gigant Disney. Myšák Mickey od roku 2012 vlastní práva ke Star Wars, pochopitelně se proto stará o tvář drahocenné značky. A vlna naštvaných hráčů rozhodně na popularitě předaleké galaxii nepřidá.

EA proto muselo na kobereček. První zdroj uvedl pro Wall Street Journal, že samotný CEO Robert Iger byl kvůli fiasku poměrně nevrlý. Předseda interaktivních médií Jimmy Pitaro kvůli tomu zavolal šéfovi EA Andrew Wilsonovi, což potvrdil další zdroj pro VentureBeat. Pár hodin po hovoru už byly mikrotransakce dočasně odstraněny ze hry.

Kdoví, jak by EA reagovalo, kdyby mu za zády nestál Disney a nevyhrožoval vypovězením exkluzivní smlouvy. Každopádně je teď jen na EA, jak se s celou situací vypořádají. Škoda byla již napáchána, ohlasy naštvaných hráčů jsou vidět nejen na redditu ale i na stránkách jako Metacritic.

Čtěte také: VIDEO: Wolfenstein 2 se v Německu dočkal cenzury. Hitlerovi chybí knírek

[arve url=”https://youtu.be/Uvmx94cUVEY” /]

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X