Domů » Články » Star Wars: Battlefront 2 trpí nízkými prodeji. Vyjádřil se i Lucasfilm

Star Wars: Battlefront 2 trpí nízkými prodeji. Vyjádřil se i Lucasfilm

Prokleté mikrotransakce

Kolotoč okolo EA a jejich akci Star Wars: Battlefront 2 nadále pokračuje. Poté, co vyšlo najevo, že za deaktivací mikrotransakcí stojí přímo zábavní velikán Disney, se k celé věci vyjádřilo i filmové studio Lucasfilm, které pod ním spadá. Hra navíc trpí nízkými prodeji v porovnání s prvním dílem.

Obrovská vlna negativních ohlasů na mikrotransakce se naplno odrazila v prodejích na území Velké Británie. Star Wars: Battlefront 2 se prodává o 61 % hůře než první díl (který byl obsahově mnohem chudší). V porovnání s loňských Battlefieldem 1 jsou prodeje poloviční. Přestože jde pouze o krabicové prodeje, podobnou situaci hlásí obchodníci i v Německu, USA, Kanadě, kde hlavně konzolisté dávají přednost fyzickým kopiím.

Na nezáviděníhodnou situaci musel zareagovat i Lucasfilm, který má na starost filmy. Podle něj jsou fanoušci vždy na prvním místě, proto tak podporují stažení mikrotransakcí ze hry. Studio se podle některých diskutérů obává, že by kontroverze okolo Battlefrontů mohla ohrozit i úspěch nadcházejícího filmu The Last Jedi.

Osočení EA z propagace hazardu skrze lootboxy si získala pozornost nejen médií, ale také herních asociací v Belgii a Nizozemí. Pokud se v jejich studiích prokáže gamblerská nátura virtuálních bedniček s náhodným obsahem, mohly by organizace podat podnět k projednání tamějším politickým kruhům. EA nicméně odmítá, že by jakkoliv propagovali hazard.

Čtěte také: Za vypnutím mikrotransakcí ve Star Wars: Battlefront 2 stojí Disney

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Uvmx94cUVEY” /]

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X