Domů » Články » SOUHRN: Battlefront 2 dostane kampaň za Impérium, vesmírné bitvy i známé tváře

SOUHRN: Battlefront 2 dostane kampaň za Impérium, vesmírné bitvy i známé tváře

Herní předskokan k novému filmu

Spekulace stranou, vše máme konečně černé na bílém. Po uniklém TV spotu pro Star Wars: Battlefront 2 jsme se dočkali oficiálního odhalení této FPS řežby. K naší spokojenosti to vypadá na mnohem výživnější porci zábavy, než jaké jsme se dočkali u prvního dílu.

K radosti všech hráčů je singleplayerová kampaň tutovkou. Překvapivé ale je, že si v ní zahrajeme za Iden Versio, velitelku elitní imperiální jednotky Inferno. Scenáristé ze studia Motive chtějí ukázat Star Wars z pohledu záporáků a vysvětlit motivy a ideály, které donutily Iden se přidat k Impériu. Jak popisují sami autoři, bude to příběh o zradě, pomstě a vykoupení. Přímočarého kosení Rebelů se tedy nemusíme obávat.

Kampaň by na časové přímce měla navíc obsáhnout několik desítek let, od zničení druhé Hvězdy smrti po aktuální filmovou ságu. Údajně bychom se měli dočkat i okolností, které vedly ke vzniku Prvního řádu, vojenské frakce uvnitř Impéria. Zda na tom měla podíl i Iden Versio, je zatím tajemstvím, ale přijde nám to jako skvělá nápad, jak provázat herní sérii s filmy.

O prostředí a techniku z dřívějších ér hráči nepřijdou. Opět se ocitneme v lesích Endoru či na bojišti zamrzlého Hothu, tentokrát ovšem i na hřbetech dvounohých tauntaunů. Z nových míst navštívíme Vardos (imperiální kolonie, odkud pochází Iden Versio), rebelskou základnu na Yavinu IV, mořskou planetu Kamino (odkud pocházejí klony), základnu Starkiller z The Force Awakens či také pouštní město Mos Eisley na Tatooinu. Ačkoliv to není z traileru tak zřejmé, hra zasáhne i do Klonových válek – důkazem je bitevní droid a křižník klonů na oficiálních stránkách hry.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Kae-JjbLsgA”/]


Co se týče multiplayeru, mapy pojmou až 40 hráčů najednou. Vývojáři se chtějí vrátit ke klasickým herním třídám, ne nepodobným těm z Battlefieldu 1. Právě unitární vzezření prvního Battlefrontu byla jedna z hlavních výtek hráčů, změnu tudíž kvitují s povděkem. Vrátí se i split-screen, opět ovšem jen pro majitele konzolí XONE a PS4. Stále je pro nás záhadou, proč tuto funkci nezpřístupní i na PC.

Systém levelování už se tolik obměn nedočká snad vyjma toho, že se bohaté customizace dočkají nejen hrdinové a herní třídy, ale i vehikly či stíhačky. Nebude nouze ani o známé tváře – v Battlefrontu 2 se objeví postavy napříč všechny filmové éry, jako jsou Darth Maul, Yoda, Rey, Kylo Ren a další.

Jen málokdo by dokázal napodruhé odpustit absenci vesmírných přestřelek. Battlefront 2 na ně naštěstí nezapomněl a můžete se těšit na scénáře pro 24 pilotů. Podobně jako u módu Walker Attack, i zde budete ničit obrovské nepřátelské koráby. Dostanete také možnost zasednout do kokpitu Millennium Falconu či Lukova X-Wingu. Na stíhačkách a pozemních vehiklech ze světa Star Wars pracují vývojáři z Criterionu, kteří mají na krku třeba Burnout Paradise.

Star Wars: Battlefront 2 se očividně chce poučit z chyb svého předchůdce a na den vydání přinese dostatek zajímavého obsahu. Hra má vyjít 17. listopadu, na další materiály se můžeme těšit na letošní E3 i GamesComu, kde by snad mohl být už i v hratelné formě.

Čtěte také: Unikl trailer k Battlefrontu 2 – naznačuje bojiště ze staré i nové filmové trilogie

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=552WIUbE4-M”/]

Source :
Youtube, EA.com

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X