Star Wars: Knights of the Old Republic – Lucasfilm má zřejmě v plánu filmové zpracování(2 minuty čtení)

Americká filmová producentka a prezidentka Lucafilmu Kathleen Kennedy mluvila při rozhovoru pro MTV NEWS o budoucnosti série Star Wars a zmínila se i o možném filmovém či seriálovém zpracování Star Wars: Knights of the Old Republic!

Vlhký sen každého fanouška her od BioWare je pokračování série KOTOR. Dočkali jsme se dvou her z doby Staré republiky a všichni co je hráli se shodnou, že třetí díl by nebyl na škodu. Zatím tedy máme Star Wars: Knights of the Old Republic, na kterém pracoval BioWare, a Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords – ten mají na svědomí kolegové z Obsidian Entertainment.

Obě hry jsou sice ze stejného soudku, jsou v nich ale menší rozdíly. Ten největší je asi stav finálního produktu. Já osobně jsem si užíval spíše gameplay a příběh druhého dílu. Problém byl ale s předběžným vydáním kvůli LucasArts, kteří na Obsidian tlačili a donutili je hodně věcí ze hry vystřihnout. Konec hry by se tedy dal přirovnat ke konci anime Neon Genesis Evangelion, kde kvůli malému rozpočtu nevyšly peníze na nějaký důstojnější konec. Fanouškům tak bohužel musí stačit záběr na všechny postavy jak tleskají a říkají „Congratulations!“.

Dost bylo ale nostalgie a zpět k tomu důležitému rozhovoru:

Na producentku padla otázka: „Knights of the Old Republic, dost fanoušků by něco s touto sérií chtělo vidět, pracujete na něčem?“ Reportér nestihl otázku ani dokončit a dostal odpověď, že pracují. V tuto chvíli si však prý není jistá, jak se věci vyvinou. Také zmiňovala, že s filmem Solo: A Star Wars Story zkoušeli, jaká bude reakce publika, když vydají dva filmy za rok. Nepřišlo jim však, že by rozdíly byly natolik výrazné a můžeme tudíž předpokládat, že se budeme moci těšit pouze na jeden film ročně.

Pokud jste nikdy o „sérii“ KOTOR neslyšeli, tak bych to přirovnal k Mass Effect 1 – grafika je dost podobná a souboje jsou na principu zastavení času a dávání rozkazů týmu tří lidí (včetně hlavního hrdiny). Stejně jako v ME zde dostáváte podle svých rozhodnutí body k záporné a kladné straně, v tomto případě se jedná o Světlou a Tmavou stranu Síly. Pokud vás tedy baví Mass Effect, pak to za zkoušku rozhodně stojí.

Svikr
Spadl jsem do videoher už ve školce, od té doby mě nepustily ze sklepa. Miluju hack and slashe, beat 'em up, FPSka, 90’s anime a občas si něco zahraju i na telefonu. K tomu všemu jsem strašně ukecaný sarkastický člověk se suchým humorem.