Zergové opět na obzoru. StarCraft Remastered vyjde v sprnu

My wallet for Aiur

Před necelými dvaceti lety vyšel StarCraft. Slušná doba, co? Přestože Blizzard od té doby urazil obrovský kus cesty a vydal trojdílný StarCraft 2, nezapomíná na klasiku, která se zapsala do mozkoven drtivé většiny nadšenců pro realtime sci-fi strategie.

Už 14. srpna se za necelé čtyři stovky znovu střetnou Protossové, Terrani a Zergové v remasteru původního StarCraftu. Bude obsahovat i datadisk Brood War a všechny patche. Upgradu se dočká také multiplayer, matchmaking a nové žebříčky a individuální statistiky. Zároveň si každý hráč bude moci užít kvalitnějšího zvuku a možnosti přepínat mezi remasterem a původní podobou StarCraftu.

Hra přijde i s podporou 4K rozlišení a kompletní multiplayerovou kompatibilitou s původní verzí hry, kterou Blizzard letos vydal zcela zdarma ke stažení. O internetové řežby na galaktických bitevních polích tedy nebude nouze.

Je otázkou, jestli se časem dočkáme remasterů jiných blizzardích her, jak naznačovaly spekulace, na to si ale budeme muset počkat. Prozatím nastartujte vulture bike, aktivujte psionic blade a pomodlete se ke Queen of Blades, protože tahle válka… nikdy nekončí.

Čtěte také: Blizzard hledá nové vývojáře. Dočkáme se remasteru Diabla a Warcraftu?

Tomáš Polej
Externí redaktor portálu Battleforce.cz, s oblibou říká, že reálný svět má oproti počítačovému špatnou grafiku. Spisovatel v očekávání na vydání bestselleru. Email: t.polej@gmail.com