Domů » Články » UPDATE: Původní Starcraft je nyní zdarma ke stažení. I s datadiskem

UPDATE: Původní Starcraft je nyní zdarma ke stažení. I s datadiskem

Je načase oprášit RTS klasiku

Aktualizace: A je to tady – testování skončilo a společně s patchem 1.18 je nyní StarCraft i jeho datadisk Brood War zcela zdarma ke stažení. Více o aktuální verzi si můžete přečíst zde – najdete tam i odkaz ke stažení.

Původní zpráva: Jak Blizzard sliboval, tak činí. Původní StarCraft včetně datadisku Brood War dostal novou aktualizace a je nyní zcela zdarma. V tuto chvíli ale jen v rámci testování, během něhož si vývojáři chtějí ověřit stabilitu a konektivitu hry.

Minulý týden Blizzard oficiálně oznámil remaster prvního StarCraftu včetně datadisku Brood War. Ještě, než se ji ale dočkáme, americká společnost slíbila, že součásti nadcházející aktualizace bude i bezplatný přístup k původnímu StarCraftu i s datadiskem. Týden uběhl jako voda a novou verzi si už můžete otestovat.

Verze 1.18 se aktuálně nachází ve fázi veřejného testování, kterého se může zúčastnit každý, kdo si stáhne soubor z oficiální stránky. Testovací servery se však nacházejí až v Kalifornii, tudíž v některých hodinách počítejte se špičkami. Pro bezproblémové spuštění Blizzard doporučuje odinstalovat všechny starcraftí programy třetích stran. Také upozorňuje, že v případě nefunkčního připojení může být na vině třeba zapnutý firewall.

Nová verze přinesla také několik novinek jako podporu keybindingů, přepínaní mezi režimy zobrazení a především vylepšení optimalizace a kompatibility pro novější stroje. Nechyběly ani opravy a přidání anti-cheateru.

Původní StarCraft Anthology bude tedy i po testování zcela zdarma. Předtím se prodával přibližně za 15 dolarů. Odhadujeme, že remastrovaná verze bude pravděpodobně stát o něco více.

Čtěte také: Blizzard ukončí podporu Windows XP a Vista. Hearthstone už si na nich nezahrajete

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X