Zafarmařte si s kamarády ve Stardew Valley! Jak zprovoznit multiplayerovou betu?(2 minuty čtení)

Ano, můžete navázat intimní vztah s přáteli

Indie vývojář Eric Barone stojící za veleúspěšnou farmářskou hrou nedávno informoval, že kooperativní režim pro Stardew Valley by měl být zhruba za měsíc hotový. Onen měsíc uplynul a jeho slib se naplnil. Multiplayerový režim sice ještě není úplně hotový, beta je však nyní dostupná pro všechny PC hráče. A hraje se poměrně dobře.

Získat k betě přístup je vcelku jednoduché. Stačí zajít do vaší Steam knihovny, kliknout pravým tlačítkem na Stardew Valley a zvolit „Vlastnosti“. V nově otevřeném okně vyberte záložku „Betaverze“. Ve druhém řádku pak najdete políčko na zpřístupnění uzavřených betaverzí. Do něj stačí zadat heslo „jumpingjunimos“ (bez uvozovek) a kliknout na „Ověřit kód“.

Než tak učiníte, vývojáři doporučují zálohovat vaše uložené pozice, neboť postup učiněný v betě nelze přenést zpět do starších verzí. Stejně tak vám beta nemusí fungovat, pokud máte nainstalované nějaké modifikace. Podrobné instrukce naleznete zde.

Své kamarády můžete pozvat na svou farmičku, nejprve jim ale musíte postavit chatu. Každá stojí nuzných 100g a 10 kamenů, čili žádnou horentní sumu. Chaty můžete mít na farmě maximálně tři, neboť kooperace je pro čtyři hráče. Jakmile postavíte příbytky pro své kamarády, můžete zamířit zpět do hlavního menu a zvolit režim co-op.


Pozvat přátele ze svého friendlistu můžete pouze v případě, že máte po nedávných změnách nastavenou viditelnou knihovnu. Pokud ne, lze poslat přátelům pozvánkový kód. Tato druhá možnost funguje i napříč Steamem a GOGem. Pokud máte raději LAN párty, je tu možnost i pro vás.

Jelikož se jedná o betu, stále se tam najde několik drobných chybiček, od kolize objektů po občasné zmizení nějakých kusů úrody, ale nic hrozného ani hru rozbíjející. Pokud jste si tedy přáli se svými kamarády obdělávat vlastní záhonek s tykvemi (jako my), není lepší hry než právě Stardew Valley. A ano, můžete spolu i navázat vztah, je-li libo. Těšíme se, až tenhle kousek někdy zastreamujeme.

Kdy bude multiplayer dostupný ve stabilní verzi (případně v betaverzi pro konzole), je v hvězdách, nemělo by to však trvat dlouho. Pokud narazíte na nějaké technické problémy, klikejte na odkaz v prvním odstavci. Pokud hru vlastníte na GOGu, instrukce najdete zde. Heslo je stejné jako u Steam verze.

Čtěte také: Český Beat Saber je jedna z nejlépe hodnocených her na Steamu. Brzy vydá editor úrovní

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na