Domů » Články » State of Play: Prosinec 2019

State of Play: Prosinec 2019

V úterý 10. prosince jsme se dočkali další události společnosti Sony. Jedná se o vysílání  State of Play, při kterém se nám dostalo oznámení několika nových titulů pro jejich novou konzoli s očekávaným remakem Resident Evilu 3 v čele. Pojďme si shrnout, z čeho jsme se během předčasných herních Vánoc mohli radovat.

Predator: Hunting Grounds
Již kultovní filmová sci-fi série se 24. dubna 2020 opět vrací ve videoherním provedení. Tentokrát se jedná o koncept akční hry pro více hráčů. Hratelnost je obdobná populárnímu Dead by Daylight či Friday the 13th. Se skupinou ostatních mariňáků se pokusíte splnit vám udělené rozkazy, ale pozor! Jeden z hráčů je v kůži predátora a za pomocí nejrůznějších zbraní vám udělá ze života peklo, pokud vás o něj rovnou nepřipraví. Rozhodnutí je tak jen na Tobě! Budeš lovcem nebo obětí?

Resident Evil 3: Remake
O spekulacích kolem vydání tohoto díla jsme vás poslední dobou informovali poměrně dost. Nyní je to však realitou. Během včerejšího večera byly očekávány nové informace ohledně plánovaného Project Resistance. Dočkali jsme se však něčeho mnohem lepšího. Pokud jste působivý trailer ještě neviděli, koukejte to rychle napravit. Ukázka vám představí hlavní protagonisty hry Jill a Carlose, se kterými budete trávit nemálo hodin počínaje začátkem dubna 2020 společně s výše zmíněným online režimem. A nezapomeňte, že Nemesis je silnější a děsivější, než kdy dřív.

Untitled Goose Game 
Jsem si jist, že každý hráč si chtěl někdy vyzkoušet, jaké to je být husou, která nemá na práci nic jiného, než drobné krádeže lidí ze sousedství. Hra Untitled Goose Game od studia House House bude konečně dostupná i vlastníkům konzole PS4 a to už 17. prosince. Pokud se tak chcete ponořit do příjemně designovaného stealth sand-boxu, bude pro vás přívětivá hratelnost této indie záležitosti dozajista odpočinkovým zážitkem.

Spellbreak
Milovníci battle royale zbystřete! V roce 2020 na scénu přichází nová hra od společnosti Proletariat s názvem Spellbreak. Ambiciozně se prezentující hra s milovaným i nenáviděným konceptem hratelnosti je obohacena o soubojový systém v magickém fantasy duchu s prvky typickými pro PRG. Budete tak sesílat epické kombinace kouzel a zároveň činit strategická rozhodnutí při vaší výpravě za přežitím. Hra čase bude vydána i na PC pod záštitou Epic Games.

Dreams
Představte si, že se vaše sny mohou zhmotnit. Určitě jste někdy chtěli ukázat svá spánková dobrodružství přátelům. Tým vývojářů z Little Big Planet vám již 14. února 2020 tuto možnost skrze PS4 poskytnou. Jen se přesvědčte sami v níže přiloženém traileru, kde je možné opravdu vše.

Superliminal
Pro fanoušky her plných hádanek a puzzlů máme dobrou zprávu. First-person hříčka z podruky studia Pillow Castle se v dubnu příštího roku rozšíří i na konzoli Playstation 4. “Perception is reality!” – tak by se dal charakterizovat obsah hry. Stejně, jako u hry Dreams se připravte na téměř umělecké pojetí. Jelikož surrealistické nahlížení a získávání nových perspektiv je v této hře klíčem k úspěchu.

Paper Beast
Co se týče vlastníků Playstation VR, tak ani ti nepřijdou zkrátka. Během prvního čtvrtletí roku 2020 se dočkají hry Paper Beast. Tato unikátní virtuální “odysea” se odehrává ve fiktivním ekosystém, se kterým budete schopni pomocí několika nástrojů provádět různorodé interakce. Na své cestě za vaším cílem potkáte i bohatou papírovou faunu, jež vám často bude dobrodružství spíše ztěžovat. 

Kingdom Hearts III Re:Mind
Square Enix, jedno z nejpopulárnějších vývojářských studií, se rozhodlo, že hned z kraje roku nabídne všem hráčům jejich nejnovějšího dílu série Kingdom Hearts další porci téměř pohádkové zábavy.  Již 23. září se totiž dočkáme nového DLC s názvem Re:Mind pro konzole PS4 a Xbox One. Připravte se tedy na spousty barevné akce.

Mimojiné se ve hře ukázaly i krátké trailery na nové tituly, o nichž bezesporu v budoucnu ještě uslyšíme. Mezi ně patří například japonská hra Babylon’s Fall nebo Ghost of Tsushima, z jejíhož traileru jsme prozatím měli možnost vidět jen útržek. Bylo nám však přislíbeno pokračování na nadcházejícím The Game Awards. Zpět do Japonska se tedy budeme moci podívat již 13. prosince. A pokud se chcete naladit na trochu nostalgickou vlnu takto před Vánoci, doporučuji shlédnout zprávu Kena Kutaragi, stvořitele Playstationu. Při příležitosti oslav 25 let konzole si v závěru vysílání dovolil říci řadu krásných a zajímavých věcí. Jen se přesvědčte sami.

Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X