Domů » Články » Herní novinky » Do konce roku vyjde na Steam přes 6 000 her. Nový systém tvůrce nezbrzdil

Do konce roku vyjde na Steam přes 6 000 her. Nový systém tvůrce nezbrzdil

Stále se v nich ale nedá vyznat
Steam

Steam je jasným králem herních distribucí po celém světě, pokud opomineme čínské platformy. Obchod, knihovna a hybridní sociální síť v jednom, který často nabízí lákavé slevy, je v očích mnoha vývojářů a vydavatelů nejlepším odbytištěm nových titulů. Proto také na Steam cpou tisíce titulů ročně.

Zatím nejproduktivnějším rokem byl právě letošek, kdy se do online obchodu dostalo 4207 nových titulů. Avšak nesmíme zapomínat, že spousta z nich mělo ke kvalitnímu zážitku opravdu daleko. Tvůrci totiž často zneužívali systém Greenlight, aby svůj výtvor vůbec začali prodávat. Profitovali ovšem především díky sběratelským kartičkám, které mnohdy měly větší hodnotu než hra samotná.

Greenlight byl letos v červnu nahrazen službou Steam Direct. Valve si od ní slibovalo lepší kontrolu nad novými hrami a odliv podvodníků – Direct totiž vyžaduje vstupní poplatek 100 dolarů. Bohužel realita se vyvinula jiným směrem – k horšímu.

Do obchodu se mezi ledem a říjnem tohoto roku dostalo více nových her než za celý rok 2016 dohromady. A podle odhadů se celkový počet před koncem prosince přehoupne přes šest tisíc. Nový systém tak Valve přidělal mnohem více problémů, než kolik vyřešil. Steam je tedy nadále zaplaven nespočtem pochybných dokola recyklovaných titulů, což drobným a zajímavým indie produktům dělá jen vrásky na čele.

Čtěte také: Vyšel nový Assassin’s Creed, Mario a Wolfenstein. Ve velkém bodují v recenzích

Source :

pcgamer.com

X