Steam v budoucnu nabídne podporu ovladače pro PS4 – DualShocku 4

Pokud vám nevoní gamepad od Microsoftu, už brzy jej budete moci vyměnit za DualShock 4.

Tentokrát tu máme vskutku dobré zprávy pro PCčkáře, kterým klávesnice nestačí. Pokud občas sáhnete po gamepadu kvůli některým titulům (díváme se na tebe, Super Meat Boy a Dark Souls), ale xboxový ovladač vám nesedl do ruky, oznámení od Valve vám určitě vyčaruje úsměv ve tváři. 

Jelikož některé hry nebo jejich nezdařilé konzolové porty se jen těžko hrají na klávesnici, občas i my PCčkáři rádi sáhneme po gamepadu. Dozajista valná většina z nás nezvolila při nákupu této herní periférie ihned tu nejlevnější cenovou kategorii, ale raději si připlatila a zakoupila oficiální ovladače pro Xbox 360, u kterých je kompatibilita s PC zaručena a nebylo třeba cokoliv dál nastavovat.

Nyní ale herní gigant Valve na své výroční konferenci Steam Dev Days oznámil, že do platformy Steam přidá podporu i pro DualShock 4. Určitě se teď najde nějaký ten rýpal a bude tvrdit, že na tomto ovladači jsme mohli hrát i doposud a nikdo nám v tom nebránil. Ano, je to pravda, ale ke zprovoznění controlleru jste museli vlastnit software třetích stran, který emuloval vaše stisky na klávesové povely. Nyní bude vše mnohem snazší a méně zdatnějším hráčům dostupnější.

Jelikož se DualShock 4 v několika zásadních funkcích shoduje s oficiálním Steam Controllerem, v budoucnu by mělo být možné využívat celý potenciál PS4 ovladače i na PC. Máme tím na mysli konkrétně integrovaný touchpad nebo gyroskop. Velká podobnost mezi těmito ovladači je též důvod, proč se Valve zaměřil prioritně na nejnovější ovladač od Sony a ostatní druhy prozatím nechává stranou. I ty by se v budoucnu měly dočkat nějaké formy oficiální podpory.

Čtěte také: PlayStation Meeting: Byly odhaleny dvě „nové“ PS4 i gameplay záběry ve 4K rozlišení

Zdroj:

VG247

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.