Domů » Články » Herní novinky » Steam přepracoval od základu chat. Spustil otevřenou betu a chystá další změny

Steam přepracoval od základu chat. Spustil otevřenou betu a chystá další změny

Že to trvalo
Steam chat

E3 je zrovna v plném proudu a my se stále topíme v trailerech a oznámeních. Valve ale největší herní konferenci naprosto ignrouje a rovnou se rozhodl vydat největší update pro Steam za několik posledních let. A že bylo na čase.

Celý update se týká chatu a společně s kopou nových funkcí přinesl i nový design. Právě vzhled konverzací silně připomíná jeden z návrhů, který byl vloni nalezen mezi soubory klienta. A sami tvůrci v oznámení slibují, že zbytek klienta je na řadě.

S radostí vítáme především nové funkce. My se tak dočkali skupinových konverzací. V nich lze konečně posílat obrázky a gify, populární stránky jako Youtube nebo Soundcloud mají náhledy a hlavně přibyly kvalitní hlasové kanály.

Steam s novým designem a funkcemi jde jasně proti klientům jako Discord. Právě stařičký chat Steamu se držel čistě textové komunikace a ani dlouhodobě konverzace neukládal (nově zálohuje zprávy až dva týdny po jejich odeslání).

Betaverzi chatu si můžete vyzkoušet již nyní, stačí se přihlásit na oficiální stránce. Pokud nemáte zrovna Steam nainstalovaný, zoufat nemusíte. Konverzace konečně fungují i ve webovém prohlížeči.

Čtěte také: Nevinná Ellie, podřezávání hrdel i nečekaná romance. Podívejte se na trailer k The Last of Us Part 2

[arve url=”https://steamcdn-a.akamaihd.net/steamcommunity/public/assets/friends_announce/video/group_for_gaming.webm” /]

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X