Chcete hrát své Steam hry na telefonu? Valve na to brzy spustí službu

Výlety na záchod se brzy prodlouží o pár hodin

Všichni ten pocit známe. Je sobota ráno, postel je zatraceně pohodlná a ke správně pohodě chybí už jen pár zápasů v Rocket League. Bohužel k počítači je daleko a cenovka Nintendo Switch není úplně přívětivá. Prozatím je tato situace bezvýchodná, Steam ale brzy přijde s řešením.

Valve oznámilo, že v následujících týdnech spustí dvě aplikace pro Android. iOS a chytré televize. První z nich je Steam Video, která dostojí svému jménu a nabídne streamování videí a filmů ze Steamu. Pokud jste jedni z mála s filmy ve své Steam knihovničce, bude přímo pro vás. Chvíli si na ni ale počkáme, Valve počítá se startem později v létě.

Mnohem zajímavější je aplikace Steam Link. S ní Valve navazuje na stejnojmenné zařízení, které dovolovalo streamovat hry v rámci lokální sítě na televizi. Aplikace překvapivě nabídne tu samou službu, avšak využije jen váš chytrý telefon nebo podporovanou TV.

Bohužel půjde hry streamovat jen na lokální síti, navíc se to neobejde bez omezení. Telefon nebo televize budou potřebovat připojení skrze 5 GHz nebo ethernetový kabel. Jak bude fungovat ovládání na dotykovém displeji, zatím Valve navíc neprozradilo. Aplikace se ale nejspíše spolehne na bezdrátové ovladače.

Čtěte také: Začátek letních Steam slev je na světě. Připravte se na konec června

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.