Steam se chlubí čísly!(1 minuta čtení)

Steam je velký. Fakt velký. Vlastně byste možná ani nevěřili, jak hrozně moc úžasně velký je…

Na akci Melbourne Games Weeek se dvojice vývojářů z Valve (nemělo už by slovní spojení vývojář z Valve být pomalu oxymóron pozn. redakce) během své prezentace pochlubila i několika zajímavými čísly týkajícími se internetového herního obchodu Steam. Aktuální rekord téhle tiskárny na peníze v počtu současně aktivních uživatelů je prý 18 500 000 lidí! I některé důležitější země, než je Česká republika, mají méně obyvatel, takže o svou dominantní pozici na trhu se nejspíš Steam jen tak muset bát nebude.

Denně sem pak zavítá nějakých 47 000 000 hráčů a měsíčně má Steam v průměru 90 000 000 unikátních uživatelů, kteří zde každý měsíc udělají okolo 1 600 000 nákupů. Největší špička je samozřejmě během velkých Steam Sales, kdy už má tendenci kolabovat i mamutí infrastruktura tohohle obchodu. A jak jsme už psali včera, jeden takový kolaps se nám už kvapem blíží. Takže schovejte kreditky, Gabe si totiž jde pro vaše těžce našetřené úspory!

Source :

VG24/7

Jan Kotrba
Místní soudce, porota i kat zapůjčený na dobu blíže neurčenou z elitních jednotek její temné výsosti Sylvanas Windrunner, aby pomohl zjednat pořádek a podpálit pár stromů.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na