Steam se zbláznil – v hlavním menu mění náhodně jazyky a ukazuje detaily o cizích účtech

Doporučujeme si změnit hesla a aktivovat SteamGuard. Jen tak pro jistotu.

Aktualizováno.

Vánoční slevy na Steamu běží v plném proudu a člověk by snad krom přetížení serverů nečekal žádné problémy. Až do této chvíle – největší herní distribuce světa se potýká s podivnými problémy.

Dnes večer tisíce hráčů ohlásilo, že Steam klient náhodně mění v hlavním menu jazyky, nejčastěji se objevuje ruština. Někteří dokonce říkají, že se jim v rohu zobrazují jména úplně cizích účtů, v nastavení pak mají přístup k e-mailovým adresám, historii transakcí a dalším ne úplně veřejným údajům.

Dle nejnovějších informací Valve řeší problémy s cache serverů, které se zblbly natolik, že náhodným uživatelům ukazují profily jiných. DLe nejnovějších informací již Store stránka nefunguje.

Steam doporučuje v tuto chvíli nepoužívat klienta ani webové stránky, ideálně se i odhlásit z účtu, popřípadě hrát hry v offline režimu.

My doporučujeme pro jistotu změnit přístupová hesla na Steamu a ideálně si k tomu aktivovat SteamGuard ochranu, pakliže vlastníte i drahé in-game předměty, tak i dvoufázové ověření na mobilu.

Však víte, co se říká – better safe than sorry!

steam hack

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz