fbpx

Na Steamu se poprvé sešlo 14 milionů hráčů najednou

Dota 2 měla na rekordu nepřekvapivě největší podíl

Steam bezpochyby zažívá svou zlatou éru. Podle odhadů ruského serveru SteamSpy největší herní obchod vloni vydělal 3,4 miliardy dolarů. Této neuvěřitelné částky Valve dosáhlo bez pomoci komunitního trhu, kterým denně projdou stovky až tisíce eur.

Pokud vám ale neoficiální data nestačí, Steam ukázal svá čísla aktivních hráčů. Poprvé v historii se do klienta přihlásilo najednou více než 14 milionů hráčů. Jen tak pro představu – aktivní populace Steamu se tak vyrovná počtu obyvatel Zimbabwe. Už se těšíme, až nám místo afrického prince bude o pomoc posílat maily kartičkový magnát.

Většina aktivních uživatelů, kteří neměli Steam puštěný jen v pozadí, nepřekvapivě hrálo Dotu 2. Bezplatná MOBA nalákala skoro milion hráčů, na vzdáleném druhém místě se usadil Counter-Strike: Global Offensive s půl milionem hráčů. Okolo 100 tisíc mělo GTA V, kolem 50 tisíc se následně drželo Team Fortress 2, Footbal Manager 2017 a ARK: Survival Evolved.

Pro Valve jsou tato čísla velkým úspěchem. Ještě v roce 2012 se najednou sešlo „jen“ 5 milionů uživatelů. Rozšíření aktivní základny o 9 milionů za čtyři roky se povede jen málokomu. Moc překvapivé to v případě Valve ale není, protože se na svůj Steam účet během roku 2015 pravidelně přihlásilo 125 milionů hráčů. Těžko odhadnout, o kolik více pařanů má vlastní účet dnes.

Čtěte také: Polovina hráčů na Steamu už přešla na Windows 10

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.