Domů » Články » Herní novinky » Steel Division 2 zamíří na východní frontu. Nabídne až 600 různých jednotek

Steel Division 2 zamíří na východní frontu. Nabídne až 600 různých jednotek

Matka Vlast volá, milí hráči

Francouzští vývojáři z Eugen Systems mají za sebou košatou historii. Po R.U.S.E. Act of Aggression či trojdílné sérii Wargame vloni rozšířili svůj rodokmen strategických her o druhoválečný Steel Division: Normandy 44. Na letošním Gamescomu se nám autoři pochlubili s oficiálním pokračováním Steel Division 2, který přinese spoustu změn.

Přestože vývojáři vypadali na první pohled dost sedřeně (aby ne, když jsem je otravoval poslední novinářský den), nadšení jim nešlo upřít. Steel Division 2 bude dle jejich slov o poznání komplexnější a živější než předchozí díl, který, ač nepřinesl žádnou revoluci, obdržel hromadu pozitivních reakcí ze strany kritiků i samotných hráčů (včetně mě).

Pokračování druhoválečné strategie tentokrát opustí zabahněnou Normandii a zamíří na východní frontu během operace Bagration. Nadšenci do historie už tuší, že hlavním dějištěm bude Bělorusko, které se pokusíte v barvách Sovětského svazu vyrvat z německých pařátů. A rozhodně to nebude jednoduchý úkol, jak už to u takových strategií bývá.

Už série Wargame byla velmi štědrá, co se týče rozmanitosti jednotek na bojišti. Steel Division 2 nicméně nabídne hned okolo 600 unikátních kusů, od pěchoty po letadla či obrněné vozy, mezi nimiž najdete i Němci ukradený tank T-34. Dle slov autorů si tým dal velmi záležet na historické přesnosti modelů, což si můžete ověřit v traileru níže. Fandové vojenské techniky budou zde chrochtat blahem.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=CN1rF6Y4X7Y” /]

Bojiště jsou proto náležitě obrovská a rozlohou sahají na slušných 150 krát 100 kilometrů, přičemž mapy vymodelovali vývojáři podle dochovaných archivů ze sovětské operace. V multiplayeru si může změřit síly až 20 hráčů, deset na každé straně. Rozhodně bude na co koukat i díky cinematické kameře, která dovolí hráčům přiblížit pohled ke konkrétní jednotce a sledovat, jak se třeba ruský tančík žene zelenými pláněmi vstříc k německým pozicím.

Tím samozřejmě salva novinek nekončí. Kromě tradičního strategického módu Steel Division 2 představí také tzv. Dynamic Strategic Campaigns. V praxi se jedná o tahovou verzi klasické kampaně, v níž každé kolo trvá půl dne. Střety se přepočítávají v reálném čase na základě několika různých faktorů, od typu a kvality jednotek po logistiku. Klidně můžete celou hru dojet od začátku do konce jen v tahovém módu, což je za mě rozhodně velké plus.

Zajímavé také je, že se vývojáři rozhodli vydat Steel Division 2 na vlastní triko, čímž jejich slovy chtějí vyzkoušet své limity a zároveň nasbírat zkušenosti. Série Wargame vycházela pod taktovkou Focus Home Interactive, zatímco distribuci prvního dílu Steel Divisionu si vzal na starost vydavatel Paradox Interactive.

Datum vydání vývojáři zveřejní až v následujících měsících, na východní frontu bychom se ale měli dostat někdy v průběhu příštího roku. Vzhledem k tomu, že je opravdu dobrých strategií jako šafránu, vypadá Steel Division 2 jako dar z nebes pro všechny virtuální generály.

Čtěte také: Náročné souboje a „drsná FTL hratelnost“. Shortest Trip to Earth vyzkouší vaši trpělivost

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Zy6wyye9g54″ /]

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X