Domů » Články » Retro seriál: Strážce moře

Retro seriál: Strážce moře

V dalším článku mé rubriky o seriálech mého (nebo i vašeho) dětství se podíváme na seriál, který někteří označují jako Star Trek v moři. Ať už s tímto názorem souhlasíte nebo vás uráží, nikdo nemůže Strážci upřít originalitu. 

V blízké budoucnosti se staly oceány hlavním zdrojem surovin pro průmysl a zemědělství, národy se rozdělily do hospodářských konfederací a jako ochrana územních práv vznikly podmořské hranice. Byla sice podepsána mírová dohoda, svět ale balancuje na pokraji konfliktu. Tomu má zabránit Oceánská organizace spojených národů, jejíž hlavní zbraní je Strážce moře, vědecká hlubinná ponorka vybavená nejmodernějšími technologiemi. Jejím úkolem je kromě průzkumu neprobádaných hlubin také řešení nebezpečných situací a boj proti podmořskému zločinu. 

Ponorka je ale nyní bez kapitána. Po úmorném hledání správného kandidáta se Nathan Bridger nakonec jeví jako ten pravý ,kapitán ve výslužbě, který ale nechce mít s námořnictvem nic společného. Když se ho admirál a zároveň jeho starý přítel snaží přesvědčit názornou ukázkou schopností lodě, objeví se pirátská ponorka s jediným cílem – zničit Strážce. Ujme se nakonec Bridger velení a zasáhne?

Hlavní roli v seriálu, v originále uváděného jako SeaQuest DSV, získal známý herec Roy Scheider (Čelisti), ve vedlejších rolích se objevili Don Franklin (Rychle vpřed), Ted Raimi (Spider Man, Xena), Jonathan Brandis (Báječná léta, Neuvěřitelný příběh 2) nebo Michael DeLuise (Hvězdná brána). Jako producent se na Strážci moře nějakou dobu podílel i Steven Spielberg. Titul má tři řady a je mu často vytýkána nevyrovnaná kvalita dílů, což potkává nejednu déle běžící sérii.

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X