Domů » Články » Studio Fantasy Flight Interactive po jedné jediné hře na motivy Pána prstenů končí

Studio Fantasy Flight Interactive po jedné jediné hře na motivy Pána prstenů končí(2 minuty čtení)

Pán Prstenů je asi nejznámější fantasy a jeho značka vždy ponese peníze, nebo alespoň většinou. Velký úspěch za toutu značkou viděli i ve společnosti Fantasy Flight Games, která se specializuje na deskové hry.

Minulý rok vydali výbornou deskovou hru Pán prstenů: Putování po Středozemi. To ovšem nestačilo a tak se společnosti rozhodla vytvořit počítačovou karetní hru The Lord of the Rings: Adventure Card Game, o kterou se postaralo nové studio Fantasy Flight Interactive. Jenže hra nebyla tak úspěšná jak se očekávalo, a tak se společnost rozhodla svou herní odnož zavřít. Na vině zřejmě bude rozhodnutí hru prodávat. Hráči si totiž zvykli, že u podobných karetních her jako je Hearthstone, Magic: The Gathering Arena či Gwent se nic platit nemusí. Do hry můžete naskočit ihned a s penězi se počítá až v podobě mikrotransakcí či velkých DLC. Jsou ovšem takový hráči, kteří do hry neinvestují ani korunu a o zážitek je to rozhodně neobírá.

K celé situaci se vyjádřil i šéf studia Tim Gerritsen. „S velkým smutkem musím oznámit rozhodnutí o uzavření studia Fantasy Flight Interactive, které proběhne příští měsíc. Jsem velice hrdý na hru a tým, se kterým jsme na ní několik posledních let pracovali. Byla to úžasná cesta s ještě úžasnějšími lidmi. Nyní udělám vše pro to, abych pro členy mého týmu našel nové pracovní pozice. Mám programátory, designéry, umělce, pracovníky QA, producenta, ti všichni potřebují novou práci a já se vynasnažím, aby to bylo co nejrychleji. Navíc jsem nyní otevřen novým příležitostem, protože také končím.

The Lord of the Rings: Adventure Card Game vyšla kromě Steamu i na PS4, Xbox One a Nintendo Switch. Během prosince dostali hráči na PC k dispozici definitivní edici hry, která by na konzole měla dorazit v dohledné době. Pro samotné hráče se nic nemění. Servery hry zůstávají zapnuté a hra bude nadále podporována. Ovšem nemůžeme již zřejmě čekat žádné nové kartičky či DLC.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X