Domů » Články » Zajímavosti » Studio From Software v brzké době neplánuje další titul na VR

Studio From Software v brzké době neplánuje další titul na VR

Virtuální realita je hitem poslední doby a asi nejúspěšnější hrou na této platformě je český Beat Saber, který slaví úspěch po celém světě. Ovšem ne každé studio se může pochlubit úspěšnou hrou pro VR. Ve From Software také zkoušeli, zda by tato technologie mohla být přínosem.

Studio v minulém roce vydalo exkluzivní hru pro PlayStation VR s názvem Déraciné. Ačkoliv se rozhodně nejedná o špatný titul, vedení se rozhodlo, že nyní žádný nový nevydá a to z důvodu velké limitace hardwaru. Zároveň však nevylučují, že se k tomu za pár let nevrátí. Producent hry Masanori Takeuchi uvedl v rozhovoru pro server Destructoid, že byli až překvapeni. jak je VR limitované: „Museli jsme dělat různé kompromisy a samozřejmě jsme také neměli dostatečné know-how,“ uvedl Takeuchi.

From Software bude pečlivě sledovat, jak to bude s PS5 a poté se uvidí. Zatím se nechystá ani žádná nová verze VR pro PS5. Jakmile konzole vyjde, pohodlně k ní připojíte stávající verzi. Časem by se samozřejmě mohla objevit nová revize, na to je ale nyní ještě celkem brzo.

Source :
X