Studio Ninja Theory oznamuje novou hru, má za cíl pomoci duševně nemocným(2 minuty čtení)

Pokud je vám jméno Ninja Theory alespoň trochu známé, dozajista víte, že se jejich nejúspěšnější hra Hellblade: Senua’s Sacrifice vyznačovala poměrně svérázným zasazením. Hlavní hrdinkou byla totiž dívka, která trpěla psychózou. A to během hraní vyvolává často více, než jen husí kůži.

Co se týče nové hry, která nese název Project: Mara, šli vývojáři ještě o krok dál. Bude se jednat o vyobrazení skutečného mentálního hororu zasazeného do reálného světa. A tímto slovní spojením myslím to, že se nebude jednat o uměle vytvořený prostor, nýbrž o skutečnou lokaci. Tento nový typ vyprávěcího média si za cíl stanovuje zmapovat pro většinovou společnost jádro mentálních problémů a ideálně dopomoci k jejich léčbě.

„Ptáme se zde na otázku: dokázali bychom zkombinovat to nejlepší z videoherních designů a technologií s klinickou neurovědou a psychiatrií tak, abychom lidem trpícím mentální poruchou pomohli dosáhnout lepšího stavu? Tímto se stal The Insight Project. Videoherní technologie nám poskytují chybějící článek. Dávají nám kontrolu nad prostředím určité osoby. A to je nesmírně podstatné,“ říká Paul Fletcher z Univerzity Cambridge.

Hry nám již dlouhé desítky let slouží k zábavě. Zažili jsme hry umělecké prohlubující naše estetické cítění, hry psychologické, zostřující naše schopnosti a také hry, které nám zprostředkovaly nedosažitelné prostory. Studio Ninja Theory se vydává novým směrem ku pomoci nemocným lidem.

Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X