Domů » Články » Studio Quantic Dream bude své další hry vydávat na vlastní pěst

Studio Quantic Dream bude své další hry vydávat na vlastní pěst(2 minuty čtení)

Quantic Dream byl vždy známý svými příběhovými hrami, které téměř hraničily s filmovým zážitkem. Ačkoliv studio nikdy nepatřilo přímo Sony, vydávalo hry exkluzivně pro PlayStation. Tato situace se ovšem po letech mění.

V Quantic Dream mají na svědomí třeba Heavy Rain, Beyond: Two Souls nebo Detroit: Become Human. Tyto hry byly vyvíjeny exkluzivně pro konzoli PlayStation, ovšem nyní je najdeme i na PC. Konkrétně jen na Epic Games Store, který má výhradní právo hry prodávat a studio zřejmě nezůstane jen u toho. Po velké investici NetEase je si zřejmě více jisté v kramflecích a chce si své další tituly vydávat samo, což prozradili David Cage a Guillaume de Fondaumiére, kteří zmiňují, že poslední dva roky byly pro Quantic Dream skvělé a studiu se velice daří. Samozřejmě vyzdvihují velký úspěch Detroit: Become Human a vydání jejich her na PC. „Je to poprvé za 23 let spolupráce s velkými vydavateli, kdy si konečně můžeme hry vydávat sami.

Pro studio to znamená obrovskou nezávislost a svobodu v rozhodování, co v jejich hrách bude a co naopak ne. Kromě vývoje vlastních her chtějí v Quantic Dream podporovat jiné vývojáře, nabídnout jim finanční investici a případnou výpomoc s jejich projekty. Pro studio je to velká změna a obrovský krok kupředu. „Není to jen obyčejná evoluce, tohle už je transformace,“ podotýkají David Cage a Guillaume de Fondaumiére. Kromě těchto změn se po investici od NetEase rozroste i samotný tým. Doposud v Quantic Dream pracovalo něco okolo 150 zaměstnanců. Zvýší se i rozpočet na jednotlivé hry. Studio momentálně již pracuje na nových projektech pro nadcházející generaci konzolí. Pro hráče to znamená jediné – hry od Quantic Dream budou moci vycházet častěji a nebudou se již omezovat pouze na PlayStation.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X