Domů » Články » Herní novinky » UPDATE: Studio Telltale Games končí. Finále The Walking Dead už nedodělají

UPDATE: Studio Telltale Games končí. Finále The Walking Dead už nedodělají(2 minuty čtení)

Kdo zvolil špatnou dialogovou možnost? Přiznejte se!

Studio Telltale Games se stal za léta svého působení pojmem na poli příběhových adventur. Kromě herního The Walking Dead a The Wolf Among Us pracovali s dalšími známými licencemi jako Minecraft, Batman nebo Strážci galaxie. Dalších her už se od nich ale nedočkáme. Studio totiž kvůli finančním problémům včera propustilo většinu svých zaměstnanců.

Zbývajících 25 lidí mělo údajně za úkol dokončit finální sérii The Walking Dead, poté studio zanikne úplně. Server USGamer ovšem uvedl, že předchozí informace o dokončení zombie série byla mylná. Malý tým sice ve studiu zůstane, bude ale pracovat na seriálovém Minecraft: Story Mode pro Netflix. Příběh Clementine v poslední sérii TWD tedy nebude uzavřen.

Takovouhle zprávu nečekal asi nikdo. Telltale nedávno opustilo svůj obstarožní engine a přešlo na Unity, díky čemuž vypadá poslední série The Walking Dead mnohem lépe. Navíc mělo studio v přípravě druhou sezónu fanoušky milovaného The Wolf Among Us, Hry o trůny nebo zbrusu nové Stranger Things.

Proč studio končí na svém zdánlivém vrcholu, vysvětlil ředitel studia Pete Hawley na oficiálním Twitter účtu Telltale Games. „Tento rok byl pro Telltale velmi obtížný, jelikož jsme chtěli navést společnost na nový kurz. Bohužel jsme to nestihli včas. Letos jsme vydali náš možná nejlepší obsah a obdrželi spoustu pozitivních ohlasů. To se ale ve výsledku nepromítlo na prodejích. Dnes s těžkým srdcem koukáme, jak naši přáteli odcházejí roznášet naši formu vyprávění po šírém herním průmyslu.”

O vývojáře se ale není třeba bát. Hned po oznámení konce Telltale se ozvalo mnoho studií a vydavatelů, kteří by rádi přivítali tyto veterány herního vyprávění do svých řad. Asi nejdále zašla sanfranciská pobočka Ubisoftu a vývojáře pozvala na večeři ve městě San Rafael v Kalifornii, kde Telltale sídlí.

Čtěte také: Autoři Until Dawn startují sérii kratších hororových her. První z nich bude Man of Medan

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=xtWnxT-aUsM” /]

Source :
X
X